Nükleer Enerji Santrali ÇED Raporu Kabul Edildi #DuydunuzMu?

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası’ndan –ÇMO- aldığımız habere göre “Akkuyu Nükleer Güç Santralı, Radyoaktif Atık Depolama Tesisi, Rıhtım, Deniz Dolgu Alanı ve Yaşam Merkezi” projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporunun yeterli bulunduğu ve nihai kabul edildiği belirtilerek, Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporunun 10 (on) iş günü için görüşlere açıldığı ilan edilmiş. ÇED dava süreci başlatan ÇMO’nun bizlere bir çağrısı var:

nukleer-Enerji-santralleri-ced-Edildi Raporu Kabil

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevresel Etki ve Değerlendirmesi (ÇED) İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü`nün internet sayfasında, Mersin İli  Gülnar İlçesi Büyükeceli Beldesi sınırları içerisinde, Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş. tarafından yapılması planlanan “Akkuyu Nükleer Güç Santralı, Radyoaktif Atık Depolama Tesisi, Rıhtım, Deniz Dolgu Alanı ve Yaşam Merkezi” projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporunun yeterli bulunduğu ve nihai kabul edildiği belirtilerek, Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporunun 10 (on) iş günü için görüşlere açıldığı ilan edilmiştir.

ÇED dava sürecimiz başlamıştır. Bu sebeple:

Ülkemizin en tehlikeli ve zararlı enerji yatırımları olan Nükleer Santrallere dair teknik görüşleriniz ve önerileriniz  son derece önem teşkil etmektedir. 14 Kasım 2014 tarihine kadar görüş ve önerilerinizi gorus@cmo.org.tr  mail adresine göndermeniz hususunda bilgilerinizi rica ederiz.

Rapor hakkında ayrıntılı bilgi için linki tıklayın: http://www.csb.gov.tr/gm/ced/index.php?Sayfa=duyurudetay&Id=25666

Haber kaynağı: TMMOB Çevre Mühendisleri Odası