AB Gençlik Projeleri Yazarlığı ve Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi

Hayata geçirmek istenilen projelerde finans kaynağı önemli bir unsurdur. Projelere, özellikle de AB Projelerine başvurular bunlardan biri. Bu güne kadar Avrupa’nın 18 farklı ülkesi ve ülkemizin 26 farklı şehrinde projeler üretmiş ve uygulanması konusunda hizmet vermiş Türkiye’nin en tecrübeli ekibine sahip IPEC tarafından 29-30 Kasım 2014 tarihlerinde gerçekeleşecek olan “AB Gençlik Projeleri Yazarlığı ve Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi” bu konuda size yol gösterecektir. Çevreci Etkinlikler takipçilerine  özel 2 kişilik kontenjanımız var. Özellikle de çevreye dokunan bir projem var dersen ve bu iki sanşlı kişiden biri olmak istersen  başvuru formundaki “Eğitimimizden Nasıl Haberdar Oldunuz?” kısmına Çevreci Etkinlikler yazman yeterli…

AB Gençlik Projeleri Yazarlığı ve Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi

Erasmus + Programları kapsamında projeler hazırlayıp fikriniz için destek mi almak istiyorsunuz ? Doğru yerdesiniz !

Bu güne kadar Avrupa’nın 18 farklı ülkesi ve ülkemizin 26 farklı şehrinde projeler üretmiş ve uygulanması konusunda hizmet vermiş Türkiye’nin en tecrübeli ekibine sahip IPEC tarafından yapılan “AB Gençlik Projeleri Yazarlığı ve Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi” hâlihazırda verilen kalıplaşmış ve tekdüze PCM (Proje Döngüsü Yönetimi) ve AB Projeleri Yazma eğitimlerini, yaygın eğitim metotlarını kullanarak Gençlik Projeleri Yazma Atölyesi ile daha zevkli ve öğretici hale getirmektedir. Bu eğitimde; katılımcılar, sadece sabit sunum üzerinden bilgilendirilmeyecek aynı zamanda farklı öğrenme araçlarını kullanarak fikirlerini proje formatında hazırlayıp alanında uzman eğitimcilere sunma fırsatı da yakalayacaklardır. Böylece yenilenen Erasmus + Programlarına hakim olacak ve istedikleri projeleri hazırlayarak destek alabileceklerdir.

Eğitimin Amaçları

Eğitim Programı; katılımcılara özellikle Erasmus + Programı tarafından sunulan hibelerden faydalanmak için gerekli olan, Proje Hazırlama konusunda bilgi ve becerinin aktarılması ve bu bilgilerin aktarımından sonra her katılımcının kendi fikrini proje formatına dönüştürecek düzeyde pratiğe sahip olmasını amaçlamaktadır. Bu eğitimde teorik bilgilerin yanı sıra katılımcılar kendi proje fikirlerini gerçek projelere dönüştürme imkânına sahip olacaklardır. Nihai olarak hedeflenen ise proje metni ve uygulamasını nitelikli hale getirilebilmeyi sağlayacak bilgi ve araçları aktarmaktır.

Eğitim Kimlere Yöneliktir?

Avrupa Birliği’nin açtığı ve açacağı hibe programlarından yararlanmak isteyen, başta Erasmus Plus Programı olmak üzere, Özel Hibe Fonlarına, Açık Hibe Çağrılarına proje yazmayı düşünen, Avrupa Fırsatları’ndan haberdar olup ücretsiz faydalanmayı bekleyen ya da PCM belgesi alarak, yeni iş imkânları oluşturmayı tasarlayan gençlere ve profesyonellere yöneliktir. Ayrıca; gençlik çalışanları, öğrenci kulüpleri üyeleri, gençlik eğitmenleri ve liderleri, tüm vakıf, dernek ve kamu kurum/kuruluş temsilcileri de eğitimin hedef kitlesi içerisindedir.

Eğitim hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Katılamazsanız bile paylaşacağınız her etkinliğin, birilerinin yaşantısını değiştirebileceğini unutmayın!