Çevre Sorunlarına Fotoğraflarınla Dikkat Çekmek İster misin?

Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO), çevre sorunlarını anlatan amatör fotoğraf yarışması düzenliyor. Atık sorunu, enerji üretim santrallerinin çevresel etkileri, kirli sular (yeraltı, yerüstü, içme suyu), deniz kirliliği, hava kirliliği gibi çevre sorunlarını anlatan fotoğraflarınızı en geç 30 Eylül 2014 Salı gününe kadar gönderebilirsiniz. Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi ise;

Çevre Sorunlarına Fotoğraflarınla Dikkat Çekmek İster misin?

Konu:

Çevre Mühendisleri Odası olarak, atık sorunu, enerji üretim santrallerinin çevresel etkileri, kirli sular (yeraltı, yerüstü, içme suyu), deniz kirliliği, hava kirliliği gibi çevre sorunlarını anlatan fotoğraf yarışması düzenlenecektir.

Yarışmaya kimler katılabilir:

Çevre hassasiyeti olan, fotoğrafçılıkla amatörce  ilgilenen Oda üyelerimiz ve üniversitelerin çevre mühendisliği fakültelerinde okuyan öğrenciler en fazla 3 (üç) adet fotoğrafla katılabilir.

Son Başvuru tarihi:

Yarışmaya katılmak isteyenler en geç 30 Eylül 2014 Salı günü, saat 17.00`ye kadar fotoğraflarını birimlerhaber@cmo.org.tradresine ‘yarışma için foto` başlığı ile göndermek zorundadır.

Sonuç açıklama:

Yarışmada derece alan fotoğraflar, 12 Kasım 2014 Çarşamba günü düzenlenecek ödül töre ile duyurulacaktır.

Yarışma ve Ödül Töreni Hakkında

Yarışma için gönderilen fotoğrafların kullanım hakkı, Çevre Mühendisleri Odası`na ait olacaktır. Yarışmada derece alan fotoğraflar internet sitemizde yayımlanacak ve  ödül töreninin yapıldığı mekanda 15 gün sergilenecektir. Ayrıca, derece alan ve değer görülen fotoğraflar daha sonraki dönemlerde konferans, seminer, toplantı gibi etkinlilerde ve sergi salonlarında sergilenebilecek, 2015 ÇMO Ajandasında ve yıllık takvimde de (isim belirtilerek) kullanılacaktır. Fotoğraf gönderen yarışmacılar, fotoğrafların ÇMO‘ya ait olduğunu kabul etmiş sayılacaktır. Yarışmaya fotoğraf gönderenler, yukarıda yer alan şartları okumuş ve kabul etmiş sayılacaklardır.

ÖDÜL

Yarışmada 1. fotoğraf 1000 TL, 2. fotoğraf 750 TL, 3. fotoğraf 500 TL para ile ödüllendirilecektir. Ayrıca, ilk yirmiye giren fotoğraflar sergilerde değerlendirilecektir.

NOT

-Fotoğraf seçimini yapacak olan jüri üyeleri daha sonra, internet sitemizden duyurulacaktır.

-Yarışmada derece alanlar ve katılmak isteyenler, ödül törenine kendi olanakları ile geleceklerdir. 

-Fotoğraf yarışmasına, Çevre Mühendisleri Yönetim Kurulu üyeleri  ile oda personelleri katılamayacaktır.

Kaynak: www.cmo.org.tr