Kaz Dağları için Bir Araya Geliyoruz!

“Çanakkale bölgesindeki altın madeni, termik santral ve imar planı yaşamımızı ve Kaz Dağları’mızı tehdit ediyor. Bu tehditleri konuşmak, çözümler üzerinde muhabbetler etmek için 25-26-27 Nisan 2014’te Çanakkale Bayramiç Evciler Köyü‘nde buluşuyoruz” diyor çeşitli STK’larımız ve ekliyor;

Kaz Dağları için Bir Araya Geliyoruz!

25 Nisan Cuma günü 14.00’da Bayramiç’te buluşarak kamp alanımız olan Evciler Ayazma‘ya geçeceğiz.

26 Nisan‘da Cumartesi Kazdağı zirvesi yapılacaktır. Yaklaşık 10 saat sürecek olan uzun zirve yürüyüşüne veya daha kısa yürüyüşlere katılmak isteyenler ya da kampa erken gelmek isteyenlerin 25 Nisan Cuma gününden gelmesi gerekmektedir.

Etkinliğe 26 Nisan Cumartesi katılmak isteyenlerle ise 10.00’da Bayramiç’te buluşacağız. Burada Bayramiç Belediyesi tarafından organize edilen Tohum Takas Şenliği‘ni takiben saat 15.00’den itibaren de kamp alanına geçeceğiz. 26 Nisan akşamı kamp ateşi etrafında ekolojik forumları düzenlenecektir.

27 Nisan Pazar günü Ayazma’dan Evciler’deki buluşma alanına geçilecek ve burada konserler, tiyatro, sokak söyleşileri düzenlenecektir.

Buluşmamız 27 Nisan Pazar günü 17.00’de Evciler’de sona erecektir.

Yaşam alanını savunan tüm duyarlı halkımız davetlidir.

Çanakkale Çevre Platformu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Düş Yola, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Bayramiç Yeniköy Ekolojik Yaşam ve Tohum Derneği, Zirvedak, Bursa Nilüfer Kent Konseyi Uludağ Çalışma Grubu, Bozcaada Forumu

Buluşma Saatleri:

25 Nisan Cuma 14.00 Bayramiç Pazar Alanı
26 Nisan Cumartesi 10.00 Bayramic Pazar Alanı
Kamp yeri: Evciler- Ayazma- Kazdağları

NOT:

* Katılımcılar çadırlarını ve gerekli ekipmanlarını kendileri getirmelidirler. katılımcılara çadır temin edilmeyecektir.

* Katılımcılar Bayramiç’teki buluşma noktalarına kendileri ulaşım sağlayacaklardır. Bu noktalardan Belediye otobüsleri ile kamp alanına taşınacaklardır.

İletişim için:

Ali Furkan Oğuz (0 533 390 02 54)
İbrahim Gül (0 506 990 29 89)

Kaynak için tıklayınız.

Dipnot: Afişte kullanılan resim temsilidir.