Toprak Yapılar Atölyesi

Geleneksel mimari denildiğinde belki de ilk akla gelen toprak yapılar, son 60 yıldır ülkemizde terk edilmiştir. Yaygın olarak uygulandığında birçok yönden önemli yararlar sağlayacağına inanan ve toprak yapıları yeniden ülkemize kazandırmak amacıyla İTÜ Vakfı çatısı altında kurulan Toprak Yapılar Çalışma Grubu, 22-23 Kasım ve 29-30 Kasım 2014 tarihleri arasında atölye çalışması gerçekleştirecek. Etkinliğin çağrı metni ise;

toprak-yapilar-atolyesi-itu-toprak-yapilar-calisma-grubu

Değerli Toprak Yapı Dostları,

İTÜ Vakfı Toprak Yapılar Çalışma Grubu 3. Dönem Atölye Çalışmalarını, hafta içinde çalışanların talebi üzerine Cumartesi ve Pazar günleri 2 hafta peşpeşe 22-23 Kasım ve 29-30 Kasım 2014 tarihleri arasında düzenlenecektir. Bilgilerinize sunulur.

Atölye Çalışmaları Prof. Ruhi Kafescioğlu yönetiminde, Mimar Özgül Öztürk ile beraber teorik ve uygulamalı olarak İTÜ Ayazağa Kampüsünde, Çalışma Grubu’nun Lokalinde yapılacaktır. Atölye çalışmaları Toprak yapılara ilgi duyan herkese açık olacaktır.

3.Dönem çalışmaları, grubumuza ilk başvuran 15 kişi ile yürütülecektir. Atölye çalışmalarının ayrıntılı program ve ayrıntılı bilgilerine www.toprakyapilar.com sitemizden ulaşabilirsiniz.

Başvuru adresi: 
burhan@toprakyapilar.com
ozgulozturk@gmail.com
Özgül Öztürk 0532 326 93 68

Etkinliği ve güncellenen bilgileri facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.

Katılamazsanız bile paylaşacağınız her etkinliğin, birilerinin yaşantısını değiştirebileceğini unutmayın!