Adana Atatürk Parkında Takas Pazarı, Armağan Çemberi

14 Ağustos 2013 Çarşamba günü saat 15:00’te Adana Atatürk Parkında Takas Pazarı, Armağan Çemberi ve Gitar Atölyesi gerçekleştirilecektir. Etkinliğin çağrı metni ise;

Adana Atatürk Parkında Takas Pazarı, Armağan Çemberi

Armağan çemberi, insanların birbirine yardım etmek, servislerini ve ihtiyaçlarını paylaşmak için bir araya geldiği açık bir çemberdir. İnsanlar, karşılığında bir şey beklemeden vermek istediklerini paylaşır ve armağan olarak verirler.

Armağan çemberi, katılanların verebilecekleri ve ihtiyaç duydukları şeyleri paylaştıkları bir topluluk olma sürecidir. Verilebilecek armağanlarda sınır yoktur. Bilgi, beceri, yetenek, tecrübe ya da bir ürün… Konuda yetkinlik ya da donanımlılık gibi ayırıcı bir tavır yoktur. Armağan çemberinin içinde olmak ve armağanlaşmak, paylaşımı, çoğalmayı, güçlenmeyi, tüketmeden de yaşanabileceğini, geri döndürebilmeyi ve birlik olmayı deneyimlemenizi sağlar.
5 Ağustos günü çok verimli ve keyifli bir şekilde Adana armağan çemberini tanıdı ve biz de armağan çemberinin yarattığı birlik ve beraberlikle bunu sürdürmeye karar verdik.
14 Ağustos Çarşamba günü 15:00-21:00 arası Atatürk Parkı’ndayız ve program şu şekilde; 

-15:00 den itibaren park içinde takas- paylaşım pazarı olacaktır. İhtiyaç olmaktan çıkmış eşyalarınızı yanınızda getirmenizi istiyoruz. Kıyafet, takı, aksesuar, kitap, dergi, kullanmadığınız eşyalar…

-17:30- 19:00 arası, Akdeniz Akşamları’nın da bestecisi Serhan Kelleözü ile gitar atölyesi olacaktır. Gitarını kap gel, gitarın yoksa gene gel :)

-Armağan çemberi saat 19:00’da başlayacak. Armağanlaşmak isteyen herkesi bekliyoruz.

-Armağan çemberine gelirken yanınızda bir şey getirmenize gerek yok. Çember içinde olmanız yeterli.

* servis için zaman ödemesi yapılmasına gerek yoktur *

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.