Sosyal İnovasyon Teknolojiyle Buluşursa Ne mi Olur?

Sosyal değişim ve sosyal teknoloji ile ilgilenen kişileri bir araya getirmek, ilişki, güven ve topluluk oluşturmak ve sosyal teknolojiler alanında birbirimizden öğrenmek, paylaşmak ve birlikte üretmek amacını güden bir topluluk olan things 25 Eylül 2014 Perşembe günü etkinliğinde iyiliklerin paylaşıldığı, kendi seçtiğimiz sosyal ve ekolojik açıdan sorumlu ve güvenilir üreticilerden aldığımız hizmet ve ürünlerle onları güçlendirdiğimiz, birbirimize ilham verdiğimiz bir sosyal paylaşım platformu Good4Trust.org kurucusu Dr. Uygar Özesmi ve kan ihtiyacı olan kişilerle donörleri aynı internet çatısı altında toplayan Hayat Bank’ın kurucusu Turan Almammadov olacak. Etkinliğin çağrı metni ise;

Sosyal İnovasyon Teknolojiyle Buluşursa Ne mi Olur?

Konuşmak, öğrenmek, meraklanmak, heyecanlanmak, bir araya gelmek, paylaşmak için aylık buluşmalar organize ediyoruz. Eylül’de sizi sosyal değişim için kullanılan sosyal teknoloji örnekleri ile tanıştıracağız.

Sosyal teknolojiler ve sivil uygulamalar tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor.

Mahalleni, insanların seyahat etme, paylaşma, tüketme, üretme şeklini değiştirebilirsin – sivil uygulamalar bunu sağlamanın yolu.

Things Eylül buluşmasında konuklarımız Good4Trust.org ve hayatbank.org!

25 Eylül Perşembe akşamı 19:00-22:00 saatleri arasında SALT Galata’da düzenlenecek (Atölye 4).

Programımız: 
19:00 – 19:15 – Sosyalleşme
19:15 – 20:00 – Good4Trust.org – iyilikler paylaşıldıkça çoğalır, Dr. Uygar Özesmi, Kurucu ve Kışkırtıcı
20:00 – 20:20 – Soru & Cevap
20:20 – 20:40 – Ara
20:40 – 21:20 – Hayatbank, Turan Almammadov
21:20 – 22:00 – Soru & Cevap

Good4Trust.org 
Yaşantımızda bariz bir şekilde görmesek de gezegenin yaşam destek ünitelerinin yavaş yavaş çöktüğünün farkındayız. İnsan haklarının gözetildiği ve doğa ile dost bir toplum özlüyoruz. Peki, değişimi kurumlara, bireylere ve kitlelere nasıl yayarız? İyilik, karşılıklı yardımlaşma ve güven ortamı nasıl yaratılır? Beraberce iyiliği çoğaltalım, iyi olduğunu bildiğimiz insanlar arasında güven tesis edelim, Good4Trust.org bunun için var. Good4Trust.org iyiliklerin paylaşıldığı, kendi seçtiğimiz sosyal ve ekolojik açıdan sorumlu ve güvenilir üreticilerden aldığımız hizmet ve ürünlerle onları güçlendirdiğimiz, birbirimize ilham verdiğimiz bir sosyal paylaşım platformu.
Dr. Uygar Özesmi, Kurucu ve Kışkırtıcı

Hayat Bank 
Uludağ Üniversitesi öğrencileri tarafından başlatılan, kan ihtiyacı olan kişilerle donörleri aynı internet çatısı altında toplayan, çalışanlarının gönüllülük esasına bağlı olduğu 7/24 aktif olan bir otomatik online veri tabanı projesidir.

Turan Almammadov
İlköğretim ve lise eğitimini Azerbaycan, İngiltere ve Rusyada aldı. 2005 yılında Dünya Robot Olimpiyatları yazılım kategorisinde altın madalya aldı. Uludağ Üniversitesi – Uluslararası İlişkiler, Phoenix Üniversitesi – Bussiness Administration, Mstislav Rostropovich Music College mezunudur. Münazara eğitmenliği yaptı. K.Ö.Y. Projesi kurucularındandır. UNICEF ve Uludağ TOG’da gönüllülük faaliyetlerinde yer aldı. Bir dönem Üstün Zekalılar Eğitim Merkezi’nde mekatronik dersleri verdi. Bakanlıklar ve belediyelerle işbirliği yapan, inovatif projeler yaparak ödüller almış bir teknoloji şirketinin kurucusudur. 25 Eylül Perşembe akşamı 19:00-22:00 saatleri arasında SALT Galata’da düzenlenecek (Atölye 4) görüşürüz!

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.

Katılamazsanız bile paylaşacağınız her etkinliğin birilerinin yaşantısını değiştirebileceğini unutmayın!