Atölye Deneme Sanat ve Ekolojik Çalışmalar Derneği #DuydunuzMu?

İletişim temelinde etkileşimi barındırır. Bizler çevremizde olanlara/yaşananlara dokunmaya başladıkça da bu etkileşim artarak devam eder. Çevreci Etkinlikler olarak çevremizde yaşananlara, insan kaynağımız el verdiğince dokunmaya çalışıyoruz. Çalışmalarını uzun süredir takip ettiğimiz, merkezi İzmir’de olan güzel bir dernek var: Atölye Deneme Sanat ve Ekolojik Çalışmalar Derneği… Yaptıklarıyla yaşantımıza dokunan bu değerli dernekten sizleri haberdar edelim dedik. Peki, Atölye Deneme Sanat ve Ekolojik Çalışmalar Derneği ne mi yapar? O zaman buyurun:

Atölye Deneme Sanat ve Ekolojik Çalışmalar Derneği #DuydunuzMu?

Atölye Deneme Sanat Derneği 2010 yılında, tiyatro, resim, müzik-ritim, fotoğraf, sinema, öykü, dans gibi alanlarda, öncelikle dezavantajlı çocuklar ve gençlerle çalışmalar yapmak amacıyla bir ‘deneme atölyesi’ olarak kuruldu. Dernek, 2014’den itibaren çalışma alanını genişleterek, sanatı ekolojik çalışmalarla birleştiren projeler üretme ve bu alandaki projelere destek olma kararı aldı.

Atölye Deneme Sanat ve Ekolojik Çalışmalar Derneği olarak çalışmalarını sürdüren dernek, 2012’den bu yana Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı içinde ev sahibi ve gönderen kuruluşu olarak yer almakta, farklı kurumlarla ortak çalışmalar yaparak Avrupa Birliği Projeleri’ne destek vermektedir.

sürdürülebilir kırsal yaşam projesi

Merkezi İzmir’de olan ve Fethiye’de bir şubesi bulunan Atölye Deneme, öncelikle derneğin bulunduğu bölgelerde ve yakın çevresinde, ekolojik duyarlılığı arttıracak, yerel kültür ve üretim değerlerini destekleyecek olan, kültürel, sanatsal ve turistik projeler geliştirmeye devam etmektedir. Derneğin en büyük hedeflerinden birisi ise, ortak bir yaşam, üretim ve paylaşım merkezine dönüşerek gönüllülük ruhuyla faaliyet gösterecek olan ekolojik bir sanat çiftliği oluşturmaktır.

Her türlü desteğe ve çalışma alanları dahilinde geliştirici fikre açık olan derneğe Facebook sayfası ve Twitter hesabını takip edip, çevrenizle paylaşarak önemli bir destek sağlayabilirsiniz! Derneğin yenilenmekte olan web sitesine ve AGH gönüllüleri tarafından düzenli olarak güncellenen bloğuna da göz atabilirsiniz…

Facebook sayfası: Atölye Deneme Sanat ve Ekolojik Çalışmalar Derneği https://www.facebook.com/atolyedeneme?ref=tn_tnmn

Twitter hesabı: AtolyeDeneme  https://twitter.com/AtolyeDeneme

Web sitesi: http://www.atolyedeneme.org

Blog: http://volunteersofatolyedeneme.blogspot.com/