Sezgisel Resim Atölyesi ve Doğal Boya Hazırlama

halka sanat projesi gerek yaptığı güzel çalışmalarla gerekse ev sahipliği yaptığı değerli etkinliklerle sürekli sayfamızda yer alıyor. Şimdi ise bir başka güzel etkinliğe şekil verecek! 23 Ağustos 2014 Cumartesi günü “Sezgisel Resim Atölyesi ve Doğal Boya Hazırlama” etkinliği gerçekleştirecek. Etkinliğin çağrı metni ise;

Sezgisel Resim Atölyesi ve Doğal Boya Hazırlama

Her çocukta olan yaratıcılık ve doğallık çoğumuzda yetişme sürecinde bastırılır. Nitekim Picasso ¨Her çocuk sanatçıdır. Mesele büyüyünce sanatçı kalabilmektedir¨ demiştir. Sezgisel resim egzersizleriyle yaratıcılığımızı serbest bırakacak ve iç dünyamızın imgelerini ortaya çıkartacağız.

Sezgisel resimde önemli olan teknik değil insanın mükemmellik kaygısını bir kenara bırakıp kendini ifade etmesi. Bizim atölyede güzel ve çirkin, başarılı ve başarısız resim yoktur. Bugün beğenmediğiniz resim 3 ay sonra güzel gelebilir. Ortaya çıkan imgelerin sizin süreciniz için bir anlamı vardır. Bilinçaltımızın mesajları resimde şekil bulur.

Sezgimizle daha iyi iletişim kurmak için müzikten yararlanacağız. Sağ beyni harekete geçiren, yaratıcılığı açığa çıkaran egzersizler yapacağız. Sınırlayıcı alışkanlıkları bir kenara bırakıp hem sağ hem sol elimiz ve hatta ayaklarımızla resim yapacağız! Resim yaparken aşı boyası tabir edilen doğal boyaları kullanacağız ve hazırlamayı öğreneceğiz.

Eğitmen Hakkında
Mine Yapar Türkiye`de büyüdü, ODTÜ ekonomiyi bitirdikten sonra Hollanda`ya yerleşti. Önceleri analitik düşünceyi temel alan danışmanlık işlerinde çalıştı. Zaman içinde kişisel/duygusal gelişime yönelik eğitim programlarına katıldı. Kendisini ve çalışma alanını dönüştürdü.
Mine´nin çalışma alanının 3 ekseni var: Doğa, sanat ve bireysel gelişim.
Hollanda´da çevre bilinçlendirmesi uzmanı olarak çalıştı. Çevre dostu tüketici ürünleri konusunda Hollanda’da ve Türkiye´de seminerler verdi.

Bedensel psikoterapi (emotional bodywork) konusunda pek çok kurs ve terapiye katılan Mine Yapar son yıllarda bireysel-spiritüel gelişim ekseninde qi gong, continuum movement gibi disiplinleri öğrendi ve Munay-ki inisiyasyonları aldı.

Mine Yapar, sanat ekseninde renklere duyduğu tutkuyu izleyerek sezgisel resime başladı ve eğitimini aldı. Boyalarını doğal malzemeden kendisi yapıyor. Ayrıca bitkilerle kumaş boyayan Mine bu konuda da Kaz dağlarında atölye çalışmaları yapıyor.

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.

Kontenjanın 8 kişi olduğu etkinliğe katılmak için iletişim bilgileri aşağıdadır ayrıca ayrıntılı bilgi için linke tıklayınız.

İletişim: kabinenadire@halkaartproject.net // 0216 550 29 90

Katılamazsanız bile paylaşacağınız her etkinliğin, birilerinin yaşantısını değiştirebileceğini unutmayın!