Toprak Yapılar Atölyesi

Geleneksel mimari denildiğinde belki de ilk akla gelen toprak yapılar, son 60 yıldır ülkemizde terk edilmiştir. Yaygın olarak uygulandığında birçok yönden önemli yararlar sağlayacağına inanan ve toprak yapıları yeniden ülkemize kazandırmak amacıyla İTÜ Vakfı çatısı altında kurulan Toprak Yapılar Çalışma Grubu, 18-22 Ağustos 2014 tarihleri arasında teorik ve uygulamalı atölye çalışması gerçekleştirecek. Etkinliğin çağrı metni ise;

Toprak Yapılar Atölyesi

İTÜ Vakfı Toprak Yapılar Çalışma Grubu I. Dönem Atölye Çalışmaları 18-22 Ağustos 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Toprak yapılara ilgi duyan dostlara bu tür çalışmalara başladığımızı duyurmanın memnuniyetini yaşamaktayız.

Atölye Çalışmaları Prof. Ruhi Kafescioğlu yönetiminde, Özgül Öztürk – Yusuf Maviş asistanlığında, teorik ve uygulamalı olarak İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde, Çalışma Grubu’nun Lokalinde yapılacaktır. Atölye çalışmalarının ayrıntılı programı önümüzdeki günlerde sizlere duyurulacaktır.
Atölye çalışmaları Toprak yapılara ilgi duyan herkese açık olacaktır. I.Dönem çalışmaları, grubumuza ilk başvuran 10 kişi ile yürütülecektir. 2. Dönem Çalışmalarının Eylül ayının son haftasında olması düşünülmektedir. Eğitim döneminde Öğrencilere özel koşullarda atölye çalışmaları ayrıca düzenlenecektir.
Katılmayı arzu edenlerin İTÜ vakfı Toprak Yapı Çalışma Grubu İTÜ Vakfı, İş Bankası İTÜ Ayazağa Şubesi, 1281-429332 no’lu hesabına (IBAN: TR 2600064000001 1281-0429332) 350 TL bağışta bulunmalarını diler, toprak yapılarla ilgili bilgilerin yaygınlaşmasına destek ve katkılarınız için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdaki adrese adınızı, e- posta adresinizi ve telefon numaralarınızı yazarak başvurunuzu yapınız.
Toprak Yapılar Çalışma Grubu 

Başvuru adresi:  burhan@toprakyapılar.com

Etkinliği ve güncellenen bilgileri facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.

Katılamazsanız bile paylaşacağınız her etkinliğin, birilerinin yaşantısını değiştirebileceğini unutmayın!