Longoz’u Savunmaya İğneada’ya Gidiyoruz!

Kuzey Ormanları’nın en batısında yer alan ve ‘Longoz‘ adı verilen Amazon ve Afrika Kongo Havzası‘ndan sonra dünyadaki tek örneği olan İğneada Subasar Ormanları, nükleer santral, HES ve maden ocaklarına kurban edilmek isteniyor” diyerek Kuzey Ormanları Savunması (KOS), 5 Temmuz 2014 Cumartesi günü bizleri “Longoz’u Savunmaya İğneada’ya” davet ediyor. Etkinliğin çağrı metni ise;

Longozu Savunmaya İğneada'ya Gidiyoruz!

Longozları, Istrancalar’ı, Kuzey Ormanları’nı savunmak için 5 Temmuz’da İğneada’ya gidiyoruz…

“İğneada Subasar Ormanları’nın çığlıkları Marmara’ya yayılıyor!

Kuzey Ormanları’nın en batısında yer alan ve ‘Longoz’ adı verilen Amazon ve Afrika Kongo Havzası’ndan sonra dünyadaki tek örneği olan İğneada Subasar Ormanları, nükleer santral, hes ve maden ocaklarına kurban edilmek isteniyor.

Bulgaristan kendi sınırları içine doğru devam eden eşsiz güzellikteki bu ormanlarda son yıllarda yapılmak istenen baraja izin vermezken, bizde bu duyarlılığın tam aksine doğa düşmanı projeler gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır. Hükümetin akıl dışı girişimlerine karşı direnebilmek, çocuklarımızın geleceğini, ülkemizin ve dünyanın doğal yapısını korumak, savunmak için longozları ve Kuzey Ormanları’nı talan edenlere karşı bisikletlerimizi Longozlara sürüyoruz!

5-6 Temmuz’da eşsiz Longoz Ormanlarının rant uğruna yok edilme tehlikesine dikkatleri çekmek için bisikletlerimizi, çadırlarımızı, atölyelerimizi ve şarkılarımızı, kısacası duyarlılığımızı, neşemizi ve öfkemizi alıp hep birlikte İğneada’ya gidiyoruz.

Kuzey Ormanları Savunması, sermayenin çılgın rant projeleri için ihtiyaç duyduğu taş ve maden ocaklarına, termik/hes/nükleer santrallere karşı, başta Trakya Halkı olmak üzere tüm yaşam savunucularını Istranca ve İğneada Longoz Ormanları için güçbirliğine çağırıyor.”

Tüm KOS aktivistleri, destekçileri ve yaşam savunucularına duyurumuzdur.

İğneada kampımıza katılımlar için ulaşım, yemek, konaklama vb. ihtiyaçları tespit ve tedarik etmek amacıyla bir kayıt formu oluşturduk. Katılım formuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: http://etkinlik.kuzeyormanlari.org/

*Ayrıntılı ulaşım, eylem ve kamp programı KOS tarafından duyurulacaktır.

Etkinliği ve güncellenen bilgileri facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.

Görsel temsilidir.

Katılamazsanız bile paylaşacağınız her etkinliğin, birilerinin yaşantısını değiştirebileceğini unutmayın!