Mutluluğun Ekonomisi mi?

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nin cevrecietkinlikler.com olarak bizim için önemini, bizi tanıyan dostlarımız çok iyi bilir. Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali filmlerinden “Mutluluğun Ekonomisi – The Economics of Happiness” 21 Mayıs 2014 Çarşamba ücretsiz olarak Halka Sanat Projesi’nde olacak. Sınırlı katılımın olduğu etkinlikte kaydınızı yaptırmayı unutmayın! Etkinliğin çağrı metni ise;

Mutluluğun Ekonomisi mi?

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Seçkisi’nden belgesel gösterimleri “Mutluluğun Ekonomisi – The Economics of Happiness” ile sona eriyor. (scroll down for English)

21 Mayıs 2014 Çarşamba ,19.30’da bekliyoruz!

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nin desteği, İstanbul Permakültür Kolektifi’nin işbirliğiyle gerçekleştirilmektedir.

Mutluluğun Ekonomisi

Mutluluğun Ekonomisi, altı kıtadan gelen köklü ekonomik değişim çağrılarını seslendiriyor. Film aynı anda iki zıt yönde ilerleyen bir dünyayı anlatıyor. Bir yanda, devletler ve büyük şirketler ittifak içinde küreselleşmeyi ve şirket gücünün yerleşmesini desteklemeyi sürdürürlerken diğer yandan, dünyanın her yanında bu politikalara direnen insanlar ticaret ve finans alanlarının yeniden düzenlenmesini talep ediyorlar ve eski güç kurumlarından uzakta, çok farklı bir gelecek oluşturuyorlar. Topluluklar bir araya gelerek daha insani ölçekli, ekolojik ekonomiler inşa ediyorlar ve bunu yeni bir paradigma üzerine yerleştiriyorlar: yerelleşme ekonomisi. İklim değişikliği ve petrol üretiminin üst sınırının aşılmış olması bize fazla seçim şansı vermiyor: yerelleşmemiz ve ekonomiyi eve getirmemiz lazım. İyi haber şu ki, bu yönde ilerlediğimiz zaman yalnızca dünyayı iyileştirmekler kalmayacak, kendi refahımızı da geri kazanacağız. Mutluluk Ekonomisi bizden insanlığa olan inancımızı tazelememizi talep ediyor ve daha iyi bir dünya inşa etmenin mümkün olduğuna inanmaya çağırıyor.

*Film gösterimi ücretsizdir.
*Bilgi ve Kayıt için: info@halkaartproject.net // 0216 550 29 90

Etkinlik yeri: Halka Sanat Projesi

Adres: Caferağa Mahallesi, Bademaltı Sokak, No:24 Moda/ Kadıköy, 34710 İstanbul

Tarih: 19 Mart 2014, Çarşamba

Saat: 19: 00 – 21: 30

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.