Yolunda Gitmeyen Şeyler Var!

Kadıköy’e her yolumuz düştüğünde uğramadan geçmediğimiz güzel bir yer var: Halka Sanat Projesi. Hatta ilk etkinliğimizi de burada yapmıştık. Orada edindiğimiz bir dostun sergisini duyduk ve sizlere haber vermeden edemedik. Çünkü, Emre Ezelli’nin sergisi çoğunlukla “kullanılmış yorgun metal gibi malzemelerden” oluşmakta! 3 Mayıs 2014 Cumartesi günü Halka Sanat Projesi’nde açılışı gerçekleştirilecek serginin çağrı metni ise;

Yolunda Gitmeyen Şeyler Var!

“Yaptıklarım karmaşık, belki basit, belki de çoğu zaman anlamsız; şu an için çıkış yolundan çok uzaklaşan, fakat uzaklaştıkça bir o kadar da yakınlaşan bir ütopya.

Parçaların soruyu çözmek için değil de bilakis güçlendirmek için bir arada olmaları aslında bir dışavurum; sayıları simgelediği kompleksler yalanlar ve zaaflar ile doğru orantılı.”

Emre Ezelli

İlk kişisel sergisini halka sanat/ galeri ‘de açan Emre Ezelli çoğunlukla kullanılmış yorgun metal gibi malzemelerden oluşturduğu heykel ve düzenlemelerini sergiliyor.

Yaklaşık 500 parçadan oluşan serginin sponsoru Ferco Motor, proje danışmanı Yard. Doç. Esra Sağlık, proje koordinatörü Doğu Çankaya

Sergi: 03-18.05 2014

Açılış: 03.05.2014 Cumartesi, 17:00

Halka Sanat Projesi: Bademaltı Sok. No:24/1 Moda Kadıköy

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.