Sürdürülebilir Ekosistem Günleri

İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Kulübü 18-20 Nisan 2014 tarihleri arasında Sürdürülebilir Ekosistem Günleri’nin 5.sini düzenleyecek. Cuma, Cumartesi ve Pazar olarak düzenlenen etkinlikte ilk 2 gün kongre, son gün ise açık havada atölye çalışmalarıyla devam edecek. Etkinliğin çağrı metni:

Sürdürülebilir Ekosistem Günleri

Yılda yaklaşık 150 milyon ton pamuk şeker fabrika bacalarından salınmakta… Tehlikenin farkında mısınız? Şu anda Dünya’da 7,1 milyar insan olduğu düşünülürse basit bir matematikle kişi başı yılda 21 kilogram pamuk şeker tüketmeliyiz ki şu küresel ısınmaya yol açan tozpembe beladan kurtulabilelim. Ortalama bir pamuk şeker çubuğunun 100 gram olduğu düşünülürse 210 çubuk pamuk şeker yemeliyiz. Ama sevindirici olan nokta şu ki, en azından pamuk şekerlerin tadı güzel ve insanların sağlığına olan zararları bir şekerin en fazla yol açabileceği düzeyde. Peki ya pamuk şeker yerine başka bir madde çıksaydı bu bacalardan… Ya bu maddeyi yiyemeseydik ve bırakın yemeyi; yanına yaklaştığınızda, kokladığınızda bile kanserojen etkilere maruz kalsaydınız… İşte o zaman halimiz perişan olurdu herhalde. O yüzden kimse halinden şikâyetçi olmasın. Bakın, beterin beteri var (!)

Sürdürülebilir Ekosistem Günleri bu yıl 5. kez yeniden sizlerle…

BOSCH’un Platin Sponsor olarak desteklediği kongremizde bu sene yine birbirinden önemli konulara parmak basılacak.

Cuma, Cumartesi ve Pazar olarak düzenlenecek etkinlikte ilk 2 gün kongre, son gün ise açık havada atölye çalışmaları yapılacaktır. Birbirinden renkli paneller, söyleşiler konferansların ve atölye çalışmalarının gerçekleşeceği kongremize sizleri de bekliyoruz.
*Kongremize katılım ücretsizdir. 
*Mutlaka www.seg.itu.edu.tr adresinden kayıt yaptırılmalıdır.
*Gerekli katılımı sağlayanlara sertifika verilecektir.

Etkinlik programı için tıklayınız.

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.