Alakır’ın HES’le Mücadelesine #DestekOlun

Artan bir enerji ihtiyacı gündeme gelirken bu enerjinin ne kadar verimli kullanıldığı sorgulanmadan, yönetimler çözümü genellikle çok daha enerji üretmekte arıyor. Bu bir çözümdür! Fakat sürdürülebilir değildir. Alakır’daki Hidro Elektirik Santral’lerine (HES) karşı yürütülen mücadelenin Yeşil Öfke’den duyduğumuza göre bize ihtiyacı varmış. Peki, nasıl ve neden mi? O zaman Yeşil Öfke’nin çağrısına kulak verelim:

Alakır’ın HES’le Mücadelesine #DestekOlun

Alakır İçin Yardımın Gerek…
Alakır vadisinde yapılmak istenen HES’lere karşı açılan davalarda bir “Yürütmeyi Durdurma” kararı alındığı müjdesini vermiştik.
Bu, haberin iyi olanıydı…
İlki kadar sevindirici olmayan diğer haber ise, bu davalarda “Bilirkişi Raporu” aşamasına gelinmiş olması. Bu bilirkişiler için saptanan harcırah ücretleri ise yine astronomik boyutlarda: Dereköy HES için bir hafta içinde 7.500 TL toplanması gerekiyor. Alakır 1 ve Alakır 2 ise önümüzdeki aylarda belli olacak.
Alakır henüz bu parayı toplayabilmiş değil. Bilirkişi ücretini ödeyebilmek için yardım etmek gerekiyor. 10 Liradan 50 Liraya kadar her yardım çok önemli. Daha fazla yardım etmek isteyene hiç kimse itiraz etmeyecektir.
Yardımı nereye yapabilirsiniz?
Alakır’ın en büyük derneği olan Karacaören Derneği hesabına yatırılabilir. Ancak, bu bağış karşılığında makbuz kesilmesi gerektiği için, TC No. ve adres de bildirmek gerekiyor.

Derneğin bilgileri:
Karacaören Doğa, Kültür, Turizm, Tanıtma ve Dayanışma Derneği,
Adres: Karacaören Köyü, Kumluca, Antalya
IBAN: TR860001000598451549775001 (Ziraat Bankası, Kumluca)
Tel: 0535 695 78 04

Fotoğraf kaynağı: Alakır Nehri