Küçükçekmece Ekolojik Pazarı #DuydunuzMu?

Organik tarım yapan üreticinin son kullanıcıya doğrudan ulaşmasını sağlayan %100 Ekolojik Pazarlar halkasına bir yenisini daha ekliyor. İstanbul’un beşinci %100 Ekolojik Pazarı, Küçükçekmece Belediyesi ve ArenaPark ortaklığıyla 13 Nisan 2014 Pazar günü açılıyor. Çağrı metni ise;

Küçükçekmece Ekolojik Pazarı #DuydunuzMu?

Pazar günleri 10.00 – 19.00 saatleri arasında Atakent ArenaPark AVM’de (Atakent Mahallesi, Çiçekli Vadi Caddesi, No:1 Halkalı) kurulacak pazaryerinde, tamamı organik sertifikalı taze sebze-meyve gibi ürünlerle birlikte et ve süt ürünleri, zeytinyağı, bal, tahıl ve bakliyat, kozmetik, kuru meyve ve yemişler gibi işlenmiş ürünler de bulabilirsiniz.

Küçükçekmece Belediyesi ve ArenaPark AVM ortaklığıyla kurulacak pazaryeri, yakıcı güneşe ve yağışa karşı korunaklı bir ortamda alışverişin yanı sıra ücretsiz otopark, WC, yeme içme ve sosyalleşme olanakları da sağlayacak. 

Buğday Derneği, yerel yönetimlerin işbirliğiyle yıl boyunca her hafta kurulan İstanbul’da Şişli, Kartal, Bakırköy, Beylikdüzü ve Konya’da Meram ile mevsimlik olarak kurulan Kayseri-Kocasinan, İzmir-Seferihisar ve Balıkesir-Burhaniye %100 Ekolojik Pazar deneyimlerinden sonra Küçükçekmece %100 Ekolojik Pazar’a da danışmanlık, eğitim, organizasyon, denetimler, basın ve halkla ilişkiler konularında destek verecek.
Türkiye’de ekolojik (organik) tarımın yaygınlaşması için, organik ürün fiyatlarının, tüketicilerin alım gücüne uygun şekilde belirlenmesi, büyük önem taşıyor. %100 Ekolojik Pazarlar’ın yaygınlaşması artan taleple birlikte organik ürün fiyatlarının düşmesinin önünü açarken, yapacağınız alışverişler sağlıklı beslenmeyle birlikte toprağın, suyun temiz kalmasını sağlıyor…

Tüm üye, gönüllü ve dostlarımızı açılışa bekliyoruz.