Gezi Sanatı Forumu

17 Mart 2014 Pazartesi günü Gezi Sanatı TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nda “Gezi Sanatı Forumu” gerçekleştirecek. Etkinliğin çağrı metni ise;

Gezi Sanatı Forumu

Her ayaklanma aynı zamanda yeni bir sanat anlayışının adıdır. 31 Mayıs’la başlayan süreç, her birimizin yaratıcılığında büyük sıçramalar oluşturdu. Kimimiz ayaklanmanın resmini çizdik duvarlara; kimimiz şiirini, hikâyesini yazdık; kimimiz melodilere döktük; kimimiz oyununu oynadık, filmini yaptık; kimimiz ise o unutulmaz anların karesini an be an fotoğrafladık. Ve daha yapacağımız birçok üretim bizi bekliyor.

Gezi Ayaklanması’nın yıldönümü yaklaşırken, bu bir yıl içinde Gezi’ye dair binlerce eser paylaşılmayı bekliyor. Eğer benim de çizdiğim bir resim, yazdığım bir hikâyem, şiirim, bestelediğim bir şarkım, çaldığım bir melodim, sahnelemeyi bekleyen bir oyunum, yaptığım bir film, belgesel; çektiğim bir fotoğrafım var diyorsan Gezi Sanatı Forumu seni bekliyor olacak.

Sadece eser verenler değil, etkinliklerimizin daha verimli geçmesi adına, benim de söyleyecek çok sözüm, yapacak çok şeyim var diyen herkesi forumumuza davet ediyoruz.

Daha güzel bir dünya adına…

Yer: TMMOB Makina Mühendisleri Odası, Taksim

Adres: Kâtip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sokak NO:9 Beyoğlu / İstanbul, 34433

Saat: 19: 00 – 22: 00

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.