Uluslararası Aile Tarım Yılı’nda Ne Yapacaksınız?

Birleşmiş Milletler 2014 yılını “Uluslararası Aile Tarımı Yılı” ilan etti. Slow Food Foça Zeytindalı Birliği bu kapsamda 12 Mart 2014 Çarşamba günü  “Doğa ve Çiftçi Dostu Tarım ve Ev Yapımı Tarım İlaçları” adlı söyleşi gerçekleştirecek. Etkinliğin çağrı metni:

Uluslararası Aile Tarım Yılı’nda Ne Yapacaksınız?

2014 Aile Tarım Yılı için; “Doğa ve Çiftçi Dostu Tarım ve Ev Yapımı İlaçlar” konusunda Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Prof.Dr Tayfun Özkaya ve Entomolog Füsun Tezcan Foça –Bağarası’nda söyleşi yapacaktır.

Her şey tohumla başlar, doğa ile birleşince bereket yağdırır. Ancak 21.y.y.da gıda evin arka bahçesinden değil büyük marketlerden temin edilir oldu. Bu kentleşmede küçük çiftçinin ve yerelin nerdeyse yok olmasına sebep oluyor. Gıda güvenliğimizi elbirliği ile oluşturmalıyız. Bunun için çiftçiye tohum ve bilgi desteği vererek özgüvenlerini yeniden vermeliyiz.
Tohumdan hasat’a hasattan son kullanıcıya kadar olan bütün aşamalarda insana ve ekosisteme zararlı kimyasal girdi maddesi kullanılmadan üretilen ürünler elde etmek en büyük amacımız olmalıdır.
Zirai mücadeleyi evde yapabileceğimiz tarım ilaçları ile gerçekleştirebiliriz.
Katılımlarınızı bekliyoruz.

Slow Food Foça Zeytindalı Birliği

Tarih: 12 Mart 2014 Çarşamba

Saat: 13:00 – 15:30

Yer: Foça Bağarası-Halim Foçalı Sosyal Tesisleri

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.