Toprak Ana Ankara’ya Geliyor!

Tayfa Kitapkafe’nin gerçekleştirdiği, Tayfa Permakültür Cumartesi Buluşmaları’nın bu yeni konuğu Toprak Ana’dan Cem Birder.  “Toplumsal bir hak olan sağlıklı beslenme ve onun tüm ögelerini içeren güvenilir yapılara ihtiyacımız var” diyerek yola çıkan www.toprakana.com.tr, sitesinde alışveriş yapabilir, üreticiler ve ürünler hakkında bilgi sahibi olabilir, önerilerinizi ve yorumlarınızı facebook sayfaları üzerinden sunabilirsiniz. 1 Şubat 2014 Cumartesi günü gerçekleşecek olan etkinliğin çağrı metni ise:

Toprak Ana Ankara’ya Geliyor!

Konu: Toprak Ana Gıda, sağlık ve suçluluk. Sağlıklı besleme zincirinde bireylerin doğa ve kendileri üzerindeki rolü.

Sunan: Cem Birder

Cem Birder Hakkında: İnşaat mühendisliği eğitimi aldı. Şehirdeki işlerine devam ederken köylülüğün, çiftçiliğin, tohumların ve toprağın büyüsüne kapıldı. Kaz Dağları eteğinde bir köye yerleşti. Doğa dostu tarımsal üretim ve köylerin sürdürülebilirliği temelli çalışmaları var. Toprak Ana projesine paralel olarak, kırsal ve kentsel değerlerin uyumlanmasına yönelik doğru çözümler konusunda arayışlarını sürdürüyor.

1 Şubat 2014 Cumartesi, saat: 15: 00-16: 30

Tayfa Kitapkafe, Selanik Caddesi 82/32 Kızılay, Ankara

(Kızılırmak Caddesi ile Selanik 2’nin kesiştiği noktada, Kocatepe Camii otopark girişinin karşısında) (312) 424 11 99 ve 0536 423 32 11

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.

permakultur-cumartesileri