1. Paylaşım Ekonomisi Buluşması’nda Ben de Varım!

Türkiye’de Paylaşım Ekonomisi farkındalığını yaratmak, bilinirliğini ve bilincini arttırmak amacıyla birbirinden değerli oluşumlar bir araya geliyor. Eğer sen de Paylaşım Ekonomisi’ni merak edip bunun yaygınlaştırılması adına bir şeyler yapmak istiyorsan bu etkinlik tam sana göre! İşte etkinliğin çağrı metni:

1. Paylaşım Ekonomisi Buluşması’nda Ben de Varım!

Türkiye’de Paylaşım Ekonomisi farkındalığı yaratmak, bilinirliğini ve bilincini arttırmak, hep beraber ne yapabilirizi tartışmak için buluşuyoruz.

–              Türkiyenin paylaşım ekonomisi öncüleriyle tanışmak
–              Paylaşım Ekonomisi nedir öğrenmek
–              Dünyada ve Türkiye’de milyonlarca insanın araç-gereç, giysi, kitap, araba, yolculuk konaklama paylaşmasına olanak sağlayan uygulamaları tanımak
–              Fikirlerinizi ve pozitif enerjinizi sizinle benzer vizyona sahip paylaşımcılarla paylaşmak için bizimle olun.

Akış :

Etkinlik saati

Konu

14:00 – 14:30

Tanışma ve Kaynaşma

14:30 – 14:45

Bu Paylaşım Ekonomisi de nedir?

14:45 – 15:45

Türkiye’den paylaşım manzaraları (Gönüllü girişimcilerin 3’er dakikalık tanıtımları)

15:45 – 16:30

Soru Cevap ve Sohbet ve muhabbet

Katılım ücretsizdir, ama lütfen Facebook etkinliği üzerinden ‘ben geliyorum’ (Join) diyerek kayıt olun.

3’er dakikalık tanıtımlarda girişiminizi, uygulamanızı, fikrinizi anlatmak istiyorsanız ya da bu buluşmanın gündemini oluşturmak, lojistiğinde bize destek ve yardımcı olmak istiyorsanız, bize bir mesaj atmanız yeterli.

Etkinlik “Mackolik Complex”de olacak : http://www.mackolikcomplex.com/

Ek Not :
16: 30 – 18: 30 arası, gelecek talep doğrultusunda daha detaylı çalışma grupları yapmayı planlıyoruz. Bu atölye çalışmasına katılmak isterseniz, yine bize kısa bir mesaj atın.

Aklımızdaki konular :
1. Paylaşım ekonomisinin Türkiye’de bir yaşam biçimi haline gelmesi için yol haritamız ne olmalı?
2. Paylaşım ekonomisi girişimleri nasıl daha yakın işbirliği yapabilir?
3. Türkiye’de bir paylaşım ekosistemi kurmak için ne yapmalı?
4.Türkçe’de Paylaşım Ekonomisi : Global olarak kabul görmüş kavramların (crowdfunding, crowdsourcing, swapping, ride-sharing gibi) türkçe karşılıkları ve ortak bir dil kullanılması
5.(Aklımıza gelen yeni soruları da buraya ekleyeceğiz. Sizin de paylaşmak tartışmak çözüm aramak istediğiniz bir konu varsa bize bildirin)