Organik Ötesi Tarım, Söyleşi ve İmza Günü

Ekoloji Serisi ve Yeşil Politika Serisi başta olmak üzere farklı alanlarda yayın yapan Yeni İnsan Yayınevi’nin Yeşil Politika Serisi’nden çıkan son kitabı “Organik Ötesi Tarım”ın 27 Ocak 2014 Pazartesi günü Kadıköy İmge Kitabevi’nde söyleşi ve imza günü gerçekleştirilecek.

Organik Ötesi Tarım, Söyleşi ve İmza Günü

18: 30-20: 00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan imza günündeki “Organik Ötesi Tarım”ı isterseniz Yeni İnsan Yayınevi’nden dileyelim:

Nasıl Bir Tarım İstiyoruz? 

Bu sorunun etrafında sürüp giden yoğun tartışmalar var. Bu tartışmalar çoğu zaman makro politikalara kilitleniyor. Oysa küçük köylülerden, büyük ölçekli çiftçilere, şehirde tarım yapan kent bahçecilerinden, balkon bahçecilerine tarımsal faaliyette bulunanlar için ortak değerler ve yöntemler oluşturmak mümkün.

Son yıllarda adını daha fazla duyduğumuz Fukuoka’nın doğal tarımı, organik tarım, ekolojik tarım ya da permakültür gibi kavramlar, tarımsal faaliyetlere daha çok etki ediyor. Hakan Ozan Erzincanlı kendi ziraat deneyiminden yola çıkarak, bütün bu isimlendirmeleri örneklerle ilmik ilmik işleyerek, bütünlüklü bir tarımsal yöntem geliştirmemizin yollarını öğretiyor. Anadolu’nun 10 bin yıllık tarımsal deneyimini hazmetmiş, dünyanın çeşitli kültürlerinde yoğrulmuş yeni yöntemleri çok iyi kavramış ve çarpıcı çözüm önerileri ile bize yeni ufuklar açan Hakan Ozan Erzincanlı bir seri olarak tasarladığı kitaplarının ilkini, iştahla okumanız için hazırladı.

Organik ötesi tarım, yeşil politika kitaplığından yayınlandı. Çünkü yeşil politika özünde, mikro olanı öne çıkartır. Kavramları çok yenidir. Okudukça/içinde yer aldıkça yeni bir dünyanın, yeni bir bakış açısının kapıları coşkulu bir şekilde önümüze açılır.

Yeni İnsan Yayınevi’nin açmaya gayret gösterdiği kapı, işte bu şenlikli kapıdır.

Adres: Mühürdar Cd No:80 Caferağa/İstanbul

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.