Çocuklarımız Doğayı, Ağaçları Hayal Edecek!

İstanbul Permakültür Kolektifi,  “Çocuklarınızın doğayı, ağaçları hayal edip, hikâye ile çeşit çeşit ağaçlar çizeceği, ağaç ekeceği, adına ‘Bizim Ormanımız’ diyebileceği bir orman oluşturacağı, zevkli bir atölye hazırladık sizler için. Geleceğin fidanlarını, bizim küçük umut fidanlarımız elleri ile diksinler, öğrensinler diye…” 25 Ocak 2014 Cumartesi günü yeni bir etkinliğe imza atacak. Etkinliğin çağrı metni ise;

Çocuklarımız Doğayı, Ağaçları Hayal Edecek!

Eğitmenimiz Özlem Lesport en başta doğa aşığı bir anne ve çocuklarla çalışma konusunda çok deneyimli bir sanatçı. Her daim gülen yüzlü çocuklar var atölyelerinde. Güzel bir Cumartesi gününde bizimle ağaçlar, ormanlar âlemine katılmak, farklı bir yolculuğa çıkmak isterseniz, sizleri de aramızda görmeyi dileriz…

Yer halka sanat projesi – Moda

Saat 13: 00 – 15: 00
Katılımcı Sayısı 6 – 10 yaş arasında 15 çocuk ve yanlarında 1 veli ile sınırlıdır.
Katılmak için ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndermenizi rica ediyoruz. Facebooktan yapılacak başvuruları kabul edemiyoruz.

Atölyede kullanılacak malzemeler ve harcamalar sebebiyle önerdiğimiz katkı payı 40TL’dir. Daha fazlasıyla bir başka kişiye burs şansı açmanız mümkündür.

Özlem Şekercioğlu Lesport:

Sanat yönetmeni, belgeselci, çocuk kitabı illüstratörü ve annedir. Kitapları Doğan Egmont, Enkidu Kitap ve Çitlembik yayınlarından çıktı. Çocuklarla atölye çalışmaları yapıyor, resimler çiziyor, birlikte düşünüyor. Afajans’la çocuklar için projeler geliştiriyor. Santralistanbul’da uzun yıllar çalıştı. Halen Sulukule çocukları için çalışıyor. Postacı Çocuk serisi TRT çocuk için çizgi filme dönüştü. Çalıştığı filmlerden bazıları, Esma 2009, Aziz Ayşe 2013, Kaç Para Kaç 1998, Eşkıya 1995. Yönetmenliğini üstlendiği belgesel çalışması İstanbul’da Bekleyenler 2004 Tünel festivalinde ve İz TV’de gösterildi.

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.