“Doğaya Dokun” Fotoğraf Sergisi

Dağ Kültürü Derneği tarafından “9 Dağ Filmleri Festivali kapsamında Fransız Kültür Merkezi’nde açılacak “Doğaya Dokun” isimli bir fotoğraf sergisi düzenlenecek. Sergi, Fransız Kültür Merkezi işbirliği ve National Geographic destekleri ile gerçekleştirilecek. Sergi teması ise “Doğa ve Ona Dokunan İnsan” olarak belirtildi.

Sergi 25 Şubat -25 Mart 2014 tarihleri arasında Fransız Kültür merkezi sergi salonunda gerçekleşecektir. 31 Ocak 2014 tarihine kadar da “Doğa ve Ona Dokunan İnsan” temalı fotoğraflarınızı bilgi@dkd.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

“Doğaya Dokun”  Fotoğraf Sergisi

 1.       Sergi ve Katılım Koşulları

Sergi 25 Şubat -25 Mart 2014 tarihleri arasında Fransız Kültür merkezi sergi salonunda gerçekleşecektir.
Sergi her tür fotoğraf aracı ile çekilmiş tüm fotoğrafçılara açıktır. Ancak fotoğrafların sergilenebilir ebatlarda basılabilir kalitede olması beklenir.
Başvurular ücretsizdir.
Katılımcılar en fazla 3 (üç) fotoğraf ile katılabilirler.
Fotoğrafların kısa kenarı 50 cm, uzun kenarı 70cm basılacak şekilde yatay veya dikey kadraj yapılacaktır. Fotoğraflar en az 1000×2000 piksel aralığında ve 150 dpi’dan az olmayan sayısal değerlerde olmalıdır. Daha yüksek olabilir. Fotoğrafların dosya ismi “FotoğrafçıAdı_FotoğrafAdı” şeklinde belirlenecektir. Örnek: (AhmetAdıvar_DoganınSesi) gibi.

2.       Fotoğraf Gönderimi

Sergi katılım başvuruları dijital ortamda ( E-posta, CD veya HDD) kabul edilecektir.
CD, Posta veya Kargoda zarar görmeyecek şekilde paketlenerek başvuru formu imzalanmış olarak Dağ Filmleri Festival ofisine gönderilmelidir. CD üzerine katılımcının adı soyadı yazılmalıdır.
Başvurular elden de teslim edilebilir. Bu durumda zarfın üzerine “Doğaya Dokun!” fotoğraf sergisi başvurusu” ve “katılımcı adı soyadı” yazılarak bırakılmalıdır.
E-Posta ile yapılan başvurularda imzalanan katılım formu tarayıcıdan geçirilerek elektronik halde gönderilmelidir.

3.       Sergi Takvimi

Son katılım tarihi : 31 Ocak 2014
Seçici kurul değerlendirmesi : 5 Şubat 2014
Sonuç bildirim tarihi : 7 Şubat 2014
Sergi tarihleri : 25 Şubat -25 Mart 2014
Sergi Mekanı : Fransız Kültür Merkezi

Ayrıntılı bilgi için dagfilmfest.org adresini ziyaret edebilirsiniz.