Kazdağları Ekoturizm Rehberi Sitesini #DuydunuzMu?

Çevre konusunda yaşananlara belki de yaşanmaması gerekenlere duyarlı olan insanların yakından takip ettiği bir bölge: Kazdağları. Maden aramalarındaki çevre tahribatlarıyla sık sık gündeme gelmesi, bunlara karşı yürütülen ve kazanılan çevre mücadeleleri haberlerine denk gelmişsinizdir.  cevrecietkinlikler.com olarak biz de Kazdağları’yla ilgili bir haber verelim istedik…

Kazdağları Ekoturizm Rehberi Sitesini  #DuydunuzMu?

Kazdağları’nın güzellikleri gidip görmek, oralarda zaman geçirmek isteyenlerin işine kolaylaştıracak türden bir rehber hazırlandı. Güney Marmara Kalkınma Ajansı’ nın desteklediği “Mehmetalan Köyü Eko-Turizm ve Konaklama Projesi” kapsamında hazırlanan  “Kazdağları Ekoturizm Rehberi” sitesinde aşağıdaki başlıklara ulaşabilirsiniz:

–          Yürüyüş Parkurları

–          Dağ Bisikletleri Parkurları

–          Gözlem Noktaları

–          Kültür Noktaları

–          Ekolojik Noktalar

Kazdağları hakkında bilgi vermek gerekirse;

Kazdağları ve etekleri Çanakkale ve Balıkesir illerindeki birçok ilçeyi içeren geniş bir alanı kapsar. Batıda Dededağı, ortada ana Kazdağı, doğuda Eybek dağı, kuzeydoğuda Gürgen, Kocakatran ve Susuz dağlarından oluşan Kazdağları silsilesi Marmara bölgesi ile Ege bölgesini birbirinden ayırır. Burhaniye, Edremit, Güre, Altınoluk, Küçükkuyu, Ayvacık, Bayramiç gibi birçok ilçe Kazdağları’nın eteklerinde kurulmuştur.

Ayrıntılı bilgi için kazdagiekoturizm.com adresini incelebilirsiniz.