“Genç” Çevre Mühendislerinin Yeni Rotası Ankara

Konu çevre olduğunda, bunun uygulayıcısı olarak çevre mühendisleri ilk akla gelen meslek gurubudur. Fakat son zamanlarda yaşananları Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) şu şekilde özetlemekte: “21 Kasım 2013 Tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 28828 sayılı Çevre Görevlisi, Çevre Yönetimi Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkındaki Yönetmelik Çevreye ve Çevre Mühendisliği mesleğine indirilmiş bir darbedir”.

genc cevre muhendislerinin yeni rotasi Ankara

Yaşanan bu sorunların çözülmesi adına ÇMO bakanlık düzeyinde görüşmelerle, sosyal medyada bu konun önemine dikkat çekme amacıyla çeşitli kampanyalarla ve bu yönetmeliğin etkilediği çevre mühendisleri başta olmak üzere çeşitli paydaşlarla bir araya gelmekte.

Bu paydaşlardan en önemlisi olan çevre mühendisleriyle buluşmaların ilkini 7 Aralık 2013 Cumartesi günü gerçekleştiren ÇMO, şimdide 11 Aralık 2013 Çarşamba günü Ankara’da çevre mühendisleriyle  bir araya geliyor. Ve şöyle ekliyorlar;

– Birbirimize destek olmak, sorunlarımızı paylaşmak, çözüm önerilerini tartışmak, sorunlarımızı gündeme getirmek adına bir araya geliyoruz!

– Çevre alanındaki ihalelerde yok sayılmamıza karşı bir araya geliyoruz!

– Sorunlarımıza çaba harcamak adına bir araya geliyoruz!

– #ÇevreGörevlisiDeğilÇevreMühendisi diyerek “genç” çevre mühendisleriyle bir araya geliyoruz.

Yer: Alba Otel

Adres: Yüksel Cad. No: 19 Kızılay/Ankara