Güneydoğu Asya’dan Ekoloji ve Topluluk Yaşantısıyla İlgili Gözlemler

İstanbul Permakültür Kolektifi  paylaşımlarına devam ediyor.  8 Aralık 2013 pazar günü gerçekleşecek olan etkinlikte ele alınacak konu ise; “Güneydoğu Asya’dan Ekoloji ve Topluluk Yaşantısıyla İlgili Gözlemler” Melis Rona’nın deneyimlerini aktaracağı etkinliği kaçırmamanızı öneririz…

Güneydoğu Asya'dan Ekoloji ve Topluluk Yaşantısıyla İlgili Gözlemler

Yer: Halka Sanat Projesi – Moda

Saat: 16:00 – 18:00

Sunan: Melis Rona

Hakkında: Emre Rona ile beraber konservatuar, arkeoloji eğitimleri sonrası kendine yeterlilik kavramı ile 2010 yılında tanıştıktan sonra konu üzerine birçok eğitmenin öğrencisi olma şansına sahip oldular. 2011 yılında evlerini kapattılar, on bir ay Türkiye’de, bir buçuk yıl Güneydoğu Asya’da çeşitli çiftlik ve topluluklarda kendilerini geliştirmeye devam ettiler.

Emre & Melis Rona, deneyimlerini paylaştıkları morminor.blogspot.com blog sayfalarında kendilerini şöyle özetliyorlar…

“Biz sıradan ama şanslı insanlarız.

Kendine yeterlilik kavramının elle tutulur biçimde nasıl gerçekleştirilebileceği üzerine bir şeyler öğrendikten sonra, bundan cesaret alarak yola çıkışımızı ve yolculuğumuz sırasında deneyimlediklerimizi anlatıyoruz.

Hedefimiz, sürdürülebilirlik hakkında mümkün olduğu kadar uygulama görerek ve topluluk hayatı deneyimleyerek, paranın ötesinde bir zenginlik oluşturacak vasıfları edinmek.

Bu sayfalarda yolumuzun kesiştiği insanlardan, ormanlardan ve şehirlerden öğrendiklerimiz, duyduklarımız ve hissettiklerimiz var. Bazen çiftçilik deneyimleri, bazen yol önerileri, bazen de yemek tarifleri ve kuş sesleri…”

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.