CDP Türkiye 2013 İklim Değişikliği Raporu Açıklanıyor

Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından Akbank’ın sponsorluğu ve EY Türkiye’nin rapor sponsorluğunda yürütülen CDP (Karbon Saydamlık Projesi) Türkiye’nin 2013 yılı raporu, 26 Kasım 2013, Salı günü yapılacak etkinlik ile kamuoyuna duyurulacak.Coca-Cola Çevre ve Su Kaynakları Başkan Yardımcısı Jeff Seabright’ın ana konuşmacı olacağı toplantıda, CDP Türkiye İklim Değişikliği Liderleri ödülleri de sahiplerini bulacak.

CDP Türkiye 2013 İklim Değişikliği Raporu Açıklanıyor

Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından, Akbank’ın sponsorluğu ve EY Türkiye’nin rapor sponsorluğunda 2010 yılından bu yana yürütülen CDP (Karbon Saydamlık Projesi) Türkiye’nin 2013 raporu, 26 Kasım 2013, Salı günü Sabancı Müzesi the Seed salonunda düzenlenecek etkinlik ile kamuoyu ile paylaşılacak. Şirketlerin iklim değişikliğine yönelik stratejilerini uluslararası kurumsal yatırımcıların bilgisine sunabileceği bir platform sağlayan CDP, dünyanın en prestijli ve yaygın çevre girişimi olarak kabul ediliyor.

Toplantı’nın açılış konuşmasını Akbank Yatırımcı İlişkileri ve Sürdürülebilirlik Bölüm Başkanı Cenk Göksan gerçekleştirecek. Cenk Göksan’ın ardından toplantının ana konuşmacısı, Coca-Cola Çevre ve Su Kaynakları Başkan Yardımcısı Jeff Seabright söz alacak. Ardından, CDP Başkan Yardımcısı Sue Howells ve Dünya’nın önde gelen inşaat firmalarından OHL’in İnovasyon ve Sürdürülebilirlik Direktörü Manuel Villen birer konuşma yapacaklar. Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu ve CDP Türkiye Direktörü Melsa Ararat CDP Türkiye 2013 İklim Değişikliği Raporu sonuçlarını açıklayacak.

Toplantı CDP’ye Türkiye’den yanıt veren ve CDP’nin uluslararası derecelendirme metodolojisine göre EY Türkiye tarafından derecelendirilen şirketler arasından belirlenen CDP Türkiye İklim Değişikliği Liderleri’nin ödül alacağı CDP Türkiye 2013 İklim Değişikliği Liderleri Ödül Töreni ile son bulacak.

Program:

Tarih: 26 Kasım 2013, Salı

Yer: Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi the Seed, Emirgan

Saat: 

13:30 – 14:00 Karşılama ve Kayıt

14:00 – 15:30 Konuşmalar

Cenk Göksan, Akbank Yatırımcı İlişkileri ve Sürdürülebilirlik Bölüm Başkanı

Jeff Seabright, Coca-Cola Çevre ve Su Kaynakları Başkan Yardımcısı

Sue Howells, CDP Başkan Yardımcısı

Manuel Villen, OHL İnovasyon ve Sürdürülebilirlik Direktörü

Melsa Ararat, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu ve CDP Türkiye

Direktörü

15:30 – 16:00 CDP Türkiye 2013 İklim Değişikliği Liderleri Ödül Töreni

16:00 – 17:00 Kokteyl

CDP Hakkında

CDP, iklim değişiklikleri risklerinin şirketler tarafından nasıl yönetildiğini küresel çapta raporlayan ve dünyanın en büyük küresel iklim değişikliği verisine sahip olan bağımsız ve kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluştur.  Örgüt, 2013 yılında, 87 trilyon dolar değerindeki varlığı yöneten 722 kurumsal yatırımcı adına hareket etmektedir. Tüm dünyada yaklaşık 60 ülkeden 5000 civarında kuruluş, azatlım hedeflerini belirlemek ve performanslarını arttırmak amacıyla sera gazı emisyonlarını, su kaynaklarının yönetimini ve iklim değişikliği stratejilerini CDP aracılığıyla ölçmekte ve açıklamaktadır. CDP bu verileri birbirleriyle uyumlu hale getirir ve uluslararası raporlama standartlarını geliştirmeyi hedefler. Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından 2010 yılından bu yana Türkiye’de yürütülen CDP, Akbank’ın sponsorluğu ve EY Türkiye’nin rapor sponsorluğu ve derecelendirme ortaklığı ile çalışmalarına devam etmektedir. 2011 yılından itibaren Borsa İstanbul 100 (BIST-100) endeksinde bulunan şirketler her yıl CDP tarafından iklim değişikliği stratejileri ve emisyon verilerini açıklamaları için davet edilmektedir.

Kaynakgazetesu.sabanciuniv.edu