Doğa Okuluna #DestekOlun

Doğa Derneği yaptığı çalışmalarla Türkiye’nin  takdirini kazanmış bir dernek. Gerek adının “doğa”dan gelmesi gerekse yaptığı çalışmaların çıktılarının “doğa”ya dönmesiyle çok anlamlı bir “döngüye” sahip. Eğer sen de bu döngüye destek vermek istersen Doğa Derneği’nin çağrısına kulak ver….

doğa derneği doğa okulu projesi

Doğa, bizim için iyiliğe dayalı ilişkiler okulu. Seferihisar Doğa Okulu da bu öğretide birleşen pek çok farklı kişinin başlattığı ve sürdürdüğü bir imece. Doğa Derneği, Seferihisar Belediyesi, Atlas Dergisi gibi kurumlar, Orhanlı Köyü ve Seferihisar halkı, Anadolu’nun farklı yerlerinde doğayla bir arada yaşayan Alakır Nehri Kardeşliği gibi topluluklar, pek çok sanatçı, araştırmacı ve düşünür Seferihisar Doğa Okulu’nun köklerini oluşturdu.

Okulumuzun araştırma binasını Seferihisar’ın Orhanlı köyünde kurduk. Bu arazide yer alan eski bina özel bir yenileme çalışması sonucunda okulumuzun araştırma binası oldu. Binamızın yenileme çalışmalarını Seferihisar Belediyesi destekledi. Pek çok başka kişi ve topluluğun içinde bulunduğu imece sayesinde okulumuz gönüllü katkılarla bugün içinde çalışabildiğimiz bir yuva haline geldi. Okulumuz, 2014 yılı içinde Seferihisar’dan ve dünyanın her yerinden öğrencilerle buluşacak.

Okulumuzun hala bazı eksikleri var. Seferihisar Doğa Okulu imecesine dâhil olarak bu eksikleri tamamlamamıza yardımcı olursanız çok seviniriz.

Eksiklerimizin listesini alt satırlarda bulabilirsiniz. Doğa aşkına verdiğiniz destek için şimdiden teşekkürler…

İhtiyaçlarımız:

-50 adet ahşap sandalye

-Yangın söndürme tüpü

-Su arıtma cihazı

-Bahçe, tarım malzemeleri (çapa, bel, tırmık vb.)

-Takım çantası (anahtar takımı, tornavida vb.)

-İşlenmiş prina

-Piyano öncelikli olmak üzere çeşitli müzik aletleri

İletişim:

S. Selçuk ENER

0543 657 66 15

suleyman@dogaaskina.org