Kalplerimizin Mümkün Olduğunu Bildiği Daha Güzel Bir Dünya

“Kutsal Ekonomi” kitabi ve armağan ekonomisi konusundaki yazılarıyla tanıdığımız filozof yazar Charles Eisenstein 10 Ekim 2013 Perşembe günü İstanbul’da “Kalplerimizin Mümkün Olduğunu Bildiği Daha Güzel Bir Dünya” isimli bir konuşma yapacak. Etkinliğin çağrı metni ise;

Kalplerimizin Mumkun Oldugunu Bildigi Daha Guzel Bir Dunya

10 Ekim 2013 
19:30 – 21:00
Cezayir Restaurant üst kat
Hayriye Caddesi 12, Galatasaray,
Beyoğlu, İstanbul

“Kutsal Ekonomi” kitabi ve armağan ekonomisi konusundaki yazılarıyla tanıdığımız filozof yazar Charles Eisenstein 10 Ekim’de İstanbul’da “Kalplerimizin Mümkün Olduğunu Bildiği Daha Güzel Bir Dünya” isimli bir konuşma yapacak. Konuşma İngilizce, Türkçe çeviri ile gerçekleşecek.

Ayrılık cağından birleşme, bağlantıda olma ve armağan cağına geçiş noktasındayız. Bu konuşmasında Charles, bu geçiş surecinin bir haritasını çıkaracak: kriz, çöküş, “hikayeler arasındaki alan” ve içimizde bir yerlerde hep mümkün olduğunu bildiğimiz dünyanın doğusu. Bu surece nasıl katkı verebiliriz? Bütün bunlar aktivistler, şifacılar, liderler için ne anlama geliyor?

Charles Eisenstein kimdir?
http://charleseisenstein.net/

Charles Eisenstein, medeniyet, bilinç, para ve insanın kültürel evrimi temaları üzerine odaklanan bir eğitmen, konuşmacı ve yazardır.
Kitaplarının (İnsanlığın Yükselişi, Kutsal Ekonomi ve Kalplerimizin Mümkün Olduğunu Bildiği Daha Güzel Bir Dünya) yanı sıra, online dergilerde yayımlanan makaleleri ve blog yazıları da internet üzerinde büyük takipçi kitleleri yaratmıştır.
Eisenstein, Yale Üniversitesi Matematik ve Felsefe bölümlerinden 1989 yılında mezun olmuş ve mezuniyetinden sonraki 10 yılı İngilizce-Çince çevirmen olarak geçirmiştir. Harrisburg Pennsylvania’da karısı ve dört oğluyla yaşamaktadır.

Konuşma, armağan ekonomisinde gerçekleşecek. Katılım için belirlenmiş bir ücret yok. Katılımcılar, organizasyonu yapanların emeğinin karşılığını ve çalışmalarının sürdürülebilir olmasını, şükran duyguları ile belirleyecekleri bir miktarı armağan ederek sağlayabilirler.

Bu etkinlik BARAKA ve ZUMBARA ortaklığıyla düzenlenmektedir. BARAKA, ‘yeni olanın’ ortaya çıkışını, ortak akıl ve kalp ile kolaylaştırmak, kişisel ve kolektif seviyede katılımı güçlendirmek, evlerimizde, mahallelerimizde, iş yerlerimizde “birlik, yaratıcılık, dayanışma, olasılık” ruhunu sürdürmek ve birlikte eyleme geçmek için kapasite ve beceriler oluşturan bir yeryüzü okuludur. ZUMBARA, para yerine zamanın kullanıldığı, yetenek ve tecrübelerin paylaşıldığı bir topluluk, Türkiye’nin ilk zaman bankası ve armağan ekonomisi platformudur.
http://www.barakaistanbul.org/
http://www.zumbara.com/

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.