Aybike Zengin, Avusturalya Zaytuna Farm’daki Deneyimlerini Paylaşıyor

Aybike Zengin, Nisan 2013’te Avusturalya Zaytuna Farm’a giderek orada staj yaptı. 5 Ekim 2013 Cumartesi günü  gördüklerini, deneyimlerini, öğrendiklerini bizlerle paylaşacağı bir söyleşi yapacak. İçinde bol bol fotoğraflar, hikâyeler, anılar olacak. Önce Aybike’yi dinleyip, ardından hep birlikte sohbet edeceğiz.

Aybike Zengin, Avusturalya Zaytuna Farm'daki Deneyimleri

Aybike Zengin Kimdir?

Sürdürülebilirlik, ekoloji ve mimari yaşam üzerine ilgili öğrencilik yıllarından beri çalışmalarda bulundu. Akademik eğitimini İ.Ü. Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm’ünde tamamladı. 2010 yılında Bill Mollison ve Geoff Lawton’dan PDC aldı.

Permablitz İstanbul ile kent içerisinde bahçe tasarım ve uygulamaları yaptı. Yeni PDC alanların pratik kazanması ve çeşitli sosyal projelerde çalıştı.  2011 yılında Türkiye Permakültür Enstitüsü’nün de staj yaptı, o zamandan beri beraber çalışmalarda bulunmaktadır. 2012 Akdeniz Türkiye Permekültür Buluşması organizasyon ekibinde yer aldı.

2013 yılında Avusturalya Permakültür Enstitüsü’nde Geoff Lawton ve Nadia Lawton’ın yanında staj yaptı; bu sırasında katıldığı kurslar:

* Kentsel Permakültür Tasarım Kursu ( Urban Permaculture Design Course- Nick Huggings),

* Permakültür Eğitmen Eğitimi Kursu ( PDC Teacher Training Course),

* Südürülebilir Toprak Yönetimi Kursu (Sustainable Soils Management – Paul Taylor),

* Uluslararası Permakültür Yardım Projleri (Permaculture International Aid Course),

* Toprak çalışmaları ( Earthworks Course)

Bir Peyzaj Mimari olarak kent içerisinde permakültür ilke ve prensipleri doğrultusunda danışmanlık, tasarım ve uygulama projeleri yapmaktadır.

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.

Yer: Halka Sanat Projesi, Caferağa Mahallesi Bademaltı Sokak No:24 Moda/ Kadıköy, 34710 İstanbul