Topluluk Destekli Tarım

Kent Bahçeciliği kavramını ülkemizde yaygınlaştıran, Kent Bahçeleri İstanbul Deneyimi ve Kent Bahçeleri Dünya Deneyimi kitaplarını yayınlayan Yeryüzü Derneği yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiriyor. Adından söz ettirdiği diğer bir oluşum alanı ise “Topluluk Destekli Tarım”. Topluluk Destekli Tarımı merak edip, nasıl işlediği hakkında bilgi edinmek ve hatta bu organik ürünleri tatmak için 14 Eylül 2013 cumartesi günü Yeryüzü Derneği bizleri davet ediyor…

topluluk destekli tarim

Yeryüzü Derneği “Topluluk Destekli Tarım” çağrı metni;

Marketlerin tutsağı olmuyoruz. Küçük köylülerin ürettiği balı, pirinci, pekmezi, araya kimseyi sokmadan türeticilerle buluşturuyoruz. Yeryüzü Derneği olarak tüketici demiyoruz. Çünkü projeye katılanlar küçük köylülere yaşamak için yeni bir alan türetmiş oluyorlar.

Soframıza gelen her ürün doğal/organik. Bunun da ötesinde yediğimiz zeytini, içtiğimiz sütü, tattığımız zeytinyağını kim üretmiş adıyla tanıyoruz. Ailesini, yaşadığı köyü biliyoruz. Yeri geliyor, O’nu ziyaret ediyoruz, yeri geliyor O bize uğruyor.

Bize katılmak için tuketimbirligi@yeryuzudernegi.org’a mail atabilirsiniz.

Her dağıtım günü aynı zamanda mini bir forum. 14 Eylül konuğumuz üretici ağımızın üyesi Bayramiç Ekoköyü’nden Mustafa Ülgen.  Ayrıca katılımcılara köylerden gelen kaşar peyniri, bal, zeytin ve ev yapımı ekmeği gibi pek çok gerçek gıdayı tattırıyoruz.

Bu buluşmaya gelenlere Kent Bahçeleri İstanbul Deneyimi kitabını hediye edeceğiz.

14 Eylül Saat 15:00’da dernek merkezine bekliyoruz.

Adres için tıklayınız.

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.