Barış için El Ele

1 Eylül 2013 Pazar günü Dünya Barış Günü’nde şehirlerimiz el ele, barışla örülecek… “Bizlere dayatılan hiçbir ayrımcılığı kabul etmiyor, mahallemizden başlayarak tüm Türkiye’de, sağımızda solumuzda kim varsa, inancına, diline, ırkına ve cinsiyetine bakmadan elini tutuyoruz” diyerek yola çıkacak olan forumlar sizleri de bekliyor… Etkinliğin çağrı metni ise;

baris icin el ele

1 Eylül Dünya Barış Günü’nde şehirlerimizi el ele, barışla örüyoruz!

Gezi ruhunu yaşatan forumlar olarak, barış ve huzur içinde bir arada yaşadığımız, şiddet, zulüm ve baskının olmadığı özgür bir dünya için el ele veriyoruz. Bizlere dayatılan hiçbir ayrımcılığı kabul etmiyor, mahallemizden başlayarak tüm Türkiye’de, sağımızda solumuzda kim varsa, inancına, diline, ırkına ve cinsiyetine bakmadan elini tutuyoruz.

Parklardan sokaklara, Eminönü’nden Sarıyer’e, Kadıköy’den Kartal’a, İstanbul’dan tüm Türkiye’ye uzanıyoruz. Biz, evrensel değerlere saygıyı benimsemiş insanlar olarak sadece ülkemizde değil, bölgemizde ve tüm dünyada sevgi, barış ve huzur içinde yaşamak amacıyla, Taksim’den Dikmen’e, Rojava’dan Halep’e, Adeviye’den Tahrir’e, Gazze’den Doğu Türkistan’a, bütün dünyaya ilham veriyoruz, umut oluyoruz!

Bunun için haydi sen de 1 Eylül Pazar günü 13:00’te anneni, kardeşini, komşunu, dostlarını alıp gel, barış için el ele ver! Barışın sesini daha güçlü duyurmak için hayallerin, umutların, duaların, şarkıların, danslarınla bize katıl.

Gezi ruhuyla birbirimizi incitmeden eşit ifade hakkımızın olduğu bir alan yarattığımızı unutmayarak 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde el ele verecek herkesin, her topluluğun ”Barış İçin El Ele Veriyorum Çünkü…” diye başlayan cümlenin sonunu kendisinin getirmesinin zenginliğimiz olduğuna inanıyoruz. Sen de bu cümleyi ister yazıyla, ister resimle, ister videoyla tamamla ve herkesle paylaş.

Hepimizin kendi nedenleri var. Flamanı, sembollerini evde bırak. Barış için sen ”Sen ol” gel!

Barış İçin El Ele Forumlararası Çalışma Grubu

İletişim: #BarışİçinElele @BarisicinElele https://twitter.com/barisicinelele

https://www.facebook.com/events/196359043867149/?ref=22

https://www.facebook.com/1eyluldebarisicinelele

barisicinelele@gmail.com

Video Yüklemek İçin: www.ortaknokta.org/barisicinelele

Etkinlik Tarihi: 1 Eylül 2013 Pazar Saat: 13:00 şarkılarla, türkülerle,performansımızla toplanma noktalarında buluşuyoruz.

Üzerimizde beyazlarla barışı simgeliyoruz.

AVRUPA YAKASI ROTASI: Sarıyer’den Eminönü’ne sahil şeridi – bir kol Taksim’e uzanacak, Gümüşsuyu’ndan tekrar sahile bağlanacak

ANADOLU YAKASI ROTASI: Üsküdar’dan başlayıp Karacaahmet’i geçerek sahile bağlanacak, Kadıköy’den Kartal’a uzanacak – bir kol Bağdat Caddesi’ne uzanacak

TOPLANMA NOKTASI: https://www.facebook.com/1eyluldebarisicinelele ’de yazan sana en yakın lokasyon

DIĞER ŞEHİRLER: Her şehir kendi rotasını belirleyecek

13:30 – 14:00 Barış için el ele veriyoruz..