Kuzey Ormanları’nı Savunmak için Haydi Kampa!

7-8 Eylül 2013 tarihlerinde İstanbul’un akciğerlerini oluşturan Kuzey Ormanları’nı korumak için Kuzey Ormanları Savunması bir kamp düzenliyor. Panellerin ve atölyelerin de yapılacağı bu kampta, Kuzey Ormanları Savunması’nın çağrısına kulak verelim; Bu yaşam, bu doğa, bu kent hepimizin! Yaşamına, doğana, kentine sahip çıkmak için sen de gel, sesimiz çoğalsın! Etkinliğin çağrı metni için;

Kuzey Ormanlarini Savunmak icin Haydi Kampa

Gezi daha başlangıçtı, mücadelemiz Kuzey Ormanlarında devam ediyor…

Kuzey Ormanlarını Savunmak İçin Haydi Kampa!

İstanbul’un akciğerlerini oluşturan Kuzey Ormanları yok ediliyor. AKP hükümetinin 3. Köprü, 3. Havalimanı, Kanal İstanbul gibi “çılgın projeleri”, son ormanlarımızı, su havzalarımızı, tarım arazilerimizi ve yaşam alanlarımızı yok etmeye başladı. Şimdiden milyonlarca ağacımız katledildi. Bu barbarlığı hemen durduralım: Yoksa soluduğumuz hava ve içtiğimiz su daha da kirlenecek; kentimiz daha da betonlaşacak; trafik daha da artacak. Kuşları, karacaları, yaban hayatını ancak belgesellerde seyredebileceğiz. 

Aylardır “üç-beş ağaç” için direndik, dünyayı ayağa kaldırdık, parklarda, forumlarda örgütlendik. Şimdi, aynı sorumlulukla İstanbul’un kuzeyinde, gözden gönülden uzakta, dozerlerle kepçelerle katledilen Kuzey Ormanlarını savunuyoruz. Gezi “daha başlangıçtı”, mücadelemiz Kuzey Ormanlarında devam ediyor. Kuzey Ormanları Savunması olarak, direniş çadırlarımızı, atölyelerimizi, panellerimizi, oyun, film ve şarkılarımızı, kısacası neşemizi ve öfkemizi 7-8 Eylül tarihlerinde Riva Kampı’na taşıyoruz.

Biliyoruz ki, hepimize ait kamusal bir alan olan ormanları orada bulunmadan savunamayız. Gezi’ye gitmeseydik, Gezi’yi savunamazdık. Ormanları savunmak, katliamı durdurmak için ormana gidiyoruz. Bu kampta öğreneceğiz, bu kampta örgütleneceğiz, bu kampta yan yana duruşumuzu güçlendireceğiz.

Mücadelemizin şimdisini ve geleceğini tartışacağız. Yaşama, doğaya, kente sahip çıkacağız. Bu yaşam, bu doğa, bu kent hepimizin! Yaşamına, doğana, kentine sahip çıkmak için sen de gel, sesimiz çoğalsın!

Kuzey Ormanları Savunması
* Kuzey Ormanları seni çağırıyor 7-8 Eylül 2013 Riva Kampı etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.
*Merkezi noktalardan otobüs kaldırılacak.
*Bisikletle gelmek isteyenler için topluca Üsküdar’dan yola çıkılacak.
*Ulaşım, konaklama ve programla ilgili detaylar iletişim sayfalarımızdan duyurulacak.

Bilgi ve iletişim için:
e-posta:
kuzeyormanlarisavunmasi@gmail.com
facebook: https://www.facebook.com/KuzeyOrmanlariSavunmasi
twitter: twitter.com/kuzeyormanlari
3. Köprü inşaatında ormanların yok edilmemesi için change.org‘ta başlatılan imza kampanyasına imza atmak için ise; http://www.change.org/koprudegilorman
Telefon: 0507 554 50 99 / 0533 477 02 09 / 0 537 572 14 44 / 0538 842 52 55