Yaşanabilir Sokaklardan Sürdürülebilir Kentlere

26 Ağustos 2013, Pazartesi saat 13:00’de EMBARQ Türkiye, New York Ulaştırma Departmanı’ndan Kıdemli Planlama ve Araştırma Müdürü Matthew Roe’nun katılacağı “Yaşanabilir Sokaklardan Sürdürülebilir Kentlere” isimli bir seminer düzenliyor. Etkinliğe kaydınızı yaptırmayı unutmayın.. Etkinliğin çağrı metni ise;

yasanabilir sokaklardan surdurulebilir kentlere

Matthew Roe,  New York kentinde otomobil öncelikli sokakları yaya ve bisikletlilerin kullanımına açmak ve daha yaşanabilir mekanlar haline getirmek için farklı çalışmaların içinde yer alıyor.

Roe’nun destek verdiği önemli projeleri arasında Broadway üzerindeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla hayata geçirilen “Green Light for Midtown” ve Times Square ve Herald Square’de yaya alanlarının arttırılması projeleri bulunuyor. Bunlara ek olarak, Roe internet üzerinden ulaşılabilen New York sokaklarını yeniden tasarlamak için hazırlanan “Sokak Mekanlarının Tasarımı Kılavuzu”na da katkıda bulundu.

Matthew Roe, deneyimlerini paylaşmak ve sokak mekanlarının tasarımı üzerine“Yaşanabilir Sokaklardan Sürdürülebilir Kentlere” isimli bir seminer vermek üzere 26 Ağustos 2013’te İstanbul’da olacak. Seminerin programını aşağıda bulabilirsiniz.

Tarih:              26 Ağustos 2013, Pazartesi
Yer:                 Salt Galata, Bankalar Cad. No:11 Karaköy/İstanbul.
Saat:               13:00 – 17:00
Kayıt:              info@embarqturkiye.org
Seminer dili:  İngilizce’dir. Simültane çeviri yapılacaktır.

Program

13:00 – 13:30 / Açılış
13:30 – 14:00 / Yaşanabilir ve güvenli sokakların yaşam kalitesi ve ekonomi üzerindeki olumlu etkileri
14:00 – 15:00 / Sokak tasarımının en iyi örnekleri: bisiklet, yayalaştırma, yol güvenliği vb. projelerden örnekler
15:00 – 15:15 / Kahve Arası
15:15 – 15:45 / Google StreetView ile sanal gezi
15:45 – 16:45 / Uygulamalı tasarım seansı
16:45 – 17:00 / Kapanış

Matthew J. Roe kimdir?

Lisans eğitimini Wesleyan Üniversitesi’nde tamamlayan Matthew Roe, Columbia Üniversitesi Planlama ve Koruma kürsüsünden Kentsel Planlama yüksek lisans derecesini aldı. Roe, 2008 yılından itibaren New York Ulaştırma Departmanı’nda Planlama ve Araştırma Müdürü olarak, 2009 Eylül’den bu yana ise Kıdemli Planlama ve Araştırma Müdürü olarak görev yapmaktadır. Sokak planlaması ve iyileştirme üzerine birçok sunum yapmış ve makalesi yayınlanmış olan Roe, sürdürülebilir ulaşım ve kentsel hayatın iyileştirilmesi amacı ile New York şehrinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.