Adana Takas Pazarı

23 Ağustos 2013 Cuma günü 18:45 – 21:00 saatleri arasında Adana Atatürk Parkı’nda Takas Pazarı gerçekleşecektir. Etkinliğin çağrı metni ise;

Adana Takas Pazari

Takas (paylaşım) Pazarında;

– Para kullanmıyoruz. Parayı kıyafet almak, eşyalar ve nesneler satın almaktan daha çok güzellikleri besleyen ve çoğaltan şeyler için kullanıyoruz.

– AVM’lere girerek vakit, nakit ve enerji kaybetmek yerine, paylaşım pazarına karşılık beklemeksizin armağan edilenlerden ihtiyacımız olanları alıyoruz.

– Hafifliyoruz, biriktirdiklerimizi ortaya çıkartıyoruz işe yaramalarını sağlıyoruz.

– Zenginleşiyoruz, eksiklerimizi ve fazlalarımızı çevremizle paylaşmanın güzelliğini yaşıyoruz.

– Herkesi yaşamımız için bağımlı olduğumuz paranın yarattığı kaygıdan özgürleşerek paylaşmanın, armağan etmenin, almaya ve vermeye açık olmanın bolluk ve bereketini yaşamaya davet ediyoruz..

– Yerel, küçük, sıcak, samimi kalıyoruz. Pazarlarda sosyalleşiyoruz, sohbet ediyoruz, parkları, dış mekânları yaşanır kılıyoruz.

* Daha az tüketmek, daha çok paylaşmak ve bunu yaymak, sürekliliğini sağlamak ve yaşam tarzı haline getirmek için; paylaşacak eşyaları, gitarıyla, mızıkasıyla vs çalabileceği bir müziği, konuşacak bir şeyleri ya da sadece yüzünde kocaman bir gülümsemesi olan herkesi bekliyoruz :) *

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.