Adana’ya Armağan Çemberi ve Takas Pazarına Davetlisiniz

5 Ağustos 2013 Pazartesi günü saat 15:30’da Zumbara tarafından “Adana Atatürk Parkı’nda Armağan Çemberi, Takas Pazarı ve Jonglörlük Atölyesi” gerçekleşecektir. Etkinliğin çağrı metni ise;

Adana’ya Armağan Çemberi ve Takas Pazarına Davetlisiniz

Armağan çemberi, Gezi direnişi sonrası parklarda oluşturduğumuz forumlara güzellik katan bir oluşumdur. Direniş sonrası armağan ekonomisini daha yakından tanımak isteyenler çemberimizin içinde yer aldılar. İstanbul’da Abbasağa Parkı, Maçka Demokrasi Parkı, Etiler Sanatçılar Parkı ve Yoğurtçu Parkı‘nda armağan çemberleri yapıldı. Bu çemberlerin birlik, beraberlik ve dayanışmaya katkısının çok büyük olduğunu gördük.

Armağan çemberi, katılanların verebilecekleri ve almak istedikleri armağanları paylaştıkları bir topluluk olma sürecidir. Verilebilecek armağanlarda sınır yoktur. Bilgi, beceri, yetenek, tecrübe ya da bir ürün… Konuda yetkinlik ya da donanımlılık gibi ayırıcı bir tavır da yoktur. Armağan çemberinin içinde olmak ve armağanlaşmak, paylaşımı, çoğalmayı, güçlenmeyi, tüketmeden de yaşanabileceğini, geri döndürebilmeyi ve birlik olmayı deneyimlemenizi sağlar. 

Adana’da armağan çemberini tanıtmak istiyoruz. Aralıklı olarak armağan çemberi yapmanızın birlik olmanızı destekleyeceğini düşünüyoruz.

5 Ağustos Pazartesi günü 15:30-21:00 arası Adana, Atatürk parkındayız.

Program aşağıdaki gibi:

-Park içinde takas- paylaşım pazarı da olacaktır. İhtiyaç olmaktan çıkmış eşyalarınızı yanınızda getirmenizi istiyoruz. Kıyafet, takı, aksesuar, kitap, dergi, kullanmadığınız eşyalar… Biz bebe kıyafet, eşya ve oyuncak takası yapıyoruz. Bebe kıyafetlerinin eskimediğini paylaşılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda da yardımcı olursanız seviniriz. Parkınızda ilk defa paylaşım pazarı yapılacaksa eğer bize bu konuda destek verecek birilerini bekliyoruz. Her hafta bu pazarların kurulması için bir adım olur diye düşündük.

-16:00’da jonglörlük atolyesi yapılacak. Üç top çevirme öğretilecek.

-Slackline (ipte yürüme) yapacağız ve deneyimlemenizi sağlayacağız.

-Enstrümanını da alıp gelirsen müziğe de katılabilirsin.

-Armağan çemberi saat 19:00’da başlayacak. Armağanlaşmak isteyen herkesi bekliyoruz.

-Armağan çemberine gelirken yanınızda bir şey getirmenize gerek yok. Çember içinde olmanız yeterli.

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.

İncelemeniz için 30 Haziran Maçka Parkı Armağan Çemberi albümü