“Artık Yeter” Sonrası

2 Ağustos 2013 Cuma günü Kozyatağı Kriton Curi Parkı’nda “Artık Yeter” film gösterimi sonrasında filmin yönetmeni Mustafa Kenan Aybastı’yla filme ve Gezi Parkı sürecine dair bir söyleşi gerçekleşti. “Çevreci Etkinlikler” olarak biz de oradaydık.

“Artık Yeter” SonrasıEtkinlik sonrası izlenimlere geçmeden önce “Kriton Curi”yi anmak istedik.. Peki, adına çevre ödülleri düzenlenen Kriton Curi kimdir? Kısaca “çevre korumanın babası olarak” nitelendiriyor  bir gazete haberi onu.. Betonlaşmaya inat insana huzur veren parkta adı yaşıyor hala..

Etkinlik Artık Yeter filmiyle başladı. Keyifli olduğu kadar akıcı bir içeriğe sahip olan filmde Gezi Parkı’nda yaşanların kısa bir özeti niteliğindeydi. Hiç bir maddi çıkar gözetmeksizin Bağımsız Sinema Merkezi (BSM) tarafından hazırlanan film Ocak ayına kadar internette paylaşılmayacağı bildirildi. Çünkü sokaklarda, parklarda toplu halde izlenerek sonrasında yaşanan süreç hakkında hep birlikte görüş ve önerilerin bildirmesi amaçlanmaktadır. Sizde nerede olursanız olun bu filmi Forum’larınızda vs izlemek istiyorsanız BSM ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Bağımsız Sinema Merkezi (BSM) kimdir?