Sanatçılar Parkı Takas Şenliği 2

21 Temmuz Pazar günü saat 17: 30’da yoğun istek üzerine “Takas Şenliği” ikinci kez Sanatçılar Parkı’nda! Takas etmek istediğiniz ev yapımı reçelinizi, kıyafetlerinizi, kitaplarınızı, CD’lerinizi, oyuncaklarınızı, kısaca paylaşmak istediğiniz herşeyi kapın gelin! Etkinliğin çağrı metni ise;

Sanatçılar Parkı Takas Şenliği 2

Takas Şenliğimizde bölümler ve öneriler:

– Butik: Butiğimizde pek çok güzel kıyafet, ayakkabı ve çanta yeni sahiplerini buldu. Butiğimize yepyeni kalan hamile kıyafetlerini de getirmenin güzel bir fikir olduğunu düşündük. Kıyafetleri yeterli sayıda askıyla getirebilirsek ve arkadaşımıza hediye edebilecek bir halde olmalarına özen göstermeye devam edersek AVM’lere gitmeye gerek kalmayacak gibi gözüküyor.

– Bijuteri: Geçen pazar en çok rağbet gören bölümlerden biri getirilen aksesuarları koyduğumuz küçük sandık oldu, bu sefer daha fazla aksesuar mı getirsek acaba diye düşündük.

– Çocuk butiği: Minikler çabuk büyüdüğünden küçülen ama hala yepyeni olan kıyafetlerini, ayakkabılarını ve aksesuarlarını takas ediyoruz.

– Oyuncakçı: Çocuklar da büyükler de getirilen oyuncaklara, renkli kitaplara bayıldı. Çocuklara uygun boya malzemeleri ve boyama kitapları da getirebiliriz.

– Kitapçı: Kitapçı bölümümüzde bu sefer çocuk kitaplarını ve yetişkin kitaplarını ayırarak düzenleyeceğiz. Daha çok kitap, DVD ve müzik albümleri bekliyoruz, orijinal olmalarına dikkat ediyoruz.

– Bakkal: Bakkal bölümümüze geçen pazar kavanozlarda çok nefis evde yapılmış erik marmeladı, kurutulmuş sebzeler getirilmişti. Eve götürebilecek şekilde paketlenmiş kekler, ekmekler, reçeller, turşular, konservelerin getirilmesini kesinlikle teşvik ediyoruz.

– Dekorasyon: Evinizde takas etmek istediğiniz objeleri (mumlar, şamdanlar, aynalar, kumaşlar, yastıklar, bilimum züccaciye çeşidi …) ve hatta mobilyalarınızı getirebilir veya fotoğrafını çekip şenliğimizde sergileyebilirsiniz. Fotoğrafın arkasına iletişim bilginizi, eşyayla ilgili bilgileri veya öyküsünü yazabilirsiniz.

– Çiçekçi: Geçen Pazar takasımıza getirilen minik çam fidesinden esinlenerek neden daha fazla çiçek, ağaç fidesi ve fidanı, hatta tohum takası yapmayalım diye düşündük. Eğer büyük bir fidanınız varsa veya kocaman bir saksıda bir bitkiniz, fotoğrafını çekip getirebilirsiniz, mandallarla bir ipe tutturup bunları da takas için sergileyebiliriz.

Not: Kitapların içine yeni sahibi için bir not ekleyebilirsiniz, elbisenizin bir hikayesi mi var onu minik bir kağıda yazıp iliştirebilirsiniz, ellerinizle hazırladığınız reçelin tarifini paylaşabilirsiniz! Eşyalar kadar hikayelere ve ufak dokunuşlara da ihtiyacımız var!

Takas Kuralları:

– Eşyaların teslim ve tasnifi 17.30-18.00 arasında olacaktır, takas için getireceğiniz eşyaları bu saatler arasında teslim ederseniz organizasyonu kolaylaştıracaktır.

– Takas 18.00’de başlayacak ve 20.00 gibi bitecektir. Saat 20.00’den itibaren stantlar toplanmaya başlanacaktır.

– Getirdiğiniz her bir eşya için size bir adet fasulye verilecektir, size verilen fasulyeyi stantlarımızda bulunan küçük kavanozlara atarak dilediğiniz bir adet eşyayı alabilirsiniz.

– Fasulyeleriniz bitmezse bir sonraki haftaya tekrar kullanmak yerine çocukların diledikleri kadar fasulye alabildikleri kavanoza bırakabilirsiniz. Fasulyeleri biriktirmememizin nedeni, ekonominin akış halinde olmasını sağlamak ve kapitalist düzendeki gibi “kar” ve “biriktirme” alışkanlığının aksine “bırakma” “bağışlama” ve “topluluk içinde paylaşım” hissini pekiştirmek istememizdir.

– Takas için getireceğiniz eşyaların sevdiğiniz bir dosta armağan edebileceğiniz durumda olmasına özen gösteriniz.

Pazar günü görüşmek üzere!

Program:

21 Temmuz, Pazar Günü

17.30-18.00 Eşya Teslim ve Tasnifi

18.00-20.00 Takas

20.00-20.30 Toparlanma

Paralel aktiviteler:

18.00-19.30 Özlem Lesport ile Çocuk Sanat Atölyesi “Denizler ve Balıklar”

19.00-20.30 Filiz Telek ile Armağan Çemberi

Etkinliği facebook üzerinden takip etmek için tıklayınız.