EKOIQ Dergisi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Buluşması

Sürdürülebilirlik alanında Türkiye’de yayınlanan ilk dergi olan EKOIQ, 10 Mayıs 2013 cuma günü Çevre Teknolojileri ve Araştırma Topluluğu’nun davetlisi olarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geliyor.

EKOIQ Dergisi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Buluşması

Etkinlik EKOIQ Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Barış DOĞRU’nun  “Son Sözü Doğa Söyler” sunumunda sürdürülebilirlik hakkında genel bir bilgilendirme ile başlayacak. Derginin Proje Yöneticisi Emrah KURUM ise “Çevre Yönetimindeki Çevreci Dönüşüm” adlı sunumunda, zaman içerisinde çevre yönetimindeki değişimi ve sürdürülebilir iş modellerine geçişteki destek mekanizmaları hakkında bilgilendirmesi ile devam edecektir.

Etkinliğe katılan 6 şanslı katılımcı sürpriz hediyeler kazanacaktır!

Tarih: 10 Mayıs 2013
Saat: 13.30
Yer: Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu

EKOIQ Dergisi  Web Sitesi
EKOIQ Dergisi  Facebook
EKOIQ Dergisi  Twitter

EKOIQ Dergisi Hakkında;

Dünya, tarihinin en büyük çevresel kriziyle karşı karşıya. Çalışma ve üretim biçimlerimizin, gündelik yaşam kültürümüzün ve tüketim kalıplarımızın sürdürülebilir olmadığını ve böyle devam edersek doğanın hassas dengelerinin bir daha düzelmemek üzere tamamen bozulacağını ne yazık ki kabul etmek zorundayız.

İnsanoğlu ve kızı bugün büyük bir kararın eşiğinde: Ya değişecek ya da mavi gezegendeki serüveni hiç arzu edilmeyen bir sona doğru ilerleyecek.

Düşünme yeteneğiyle kendisini diğer canlılardan ayırt eden insana, bu karar anında yeni bir zeka biçimi gerekli: Ekolojik Zeka. Dünya üzerinde yaşamlar kurarken, kentler oluşturup kültürler inşa ederken kullandığı zekâsını, bugün yeni bir uygarlık için kullanmak zorunda.

BZD Yayıncılık tarafından; Ocak 2010’dan itibaren iki ayda bir yayınlanan, Ocak 2012’da ise aylık yayına geçen EKOIQ, iş dünyasından STK’lara, bilim insanlarından çocuklara kadar tüm bireylerin bir parçası olması gereken bu değişimin Türkiye’deki iletişim araçlarından biri olmayı hedefliyor.

EKOIQ, MyClimate ile yaptığı anlaşma çerçevesinde, karbon salımlarını denkleştirerek Türkiye’nin ilk karbon nötr dergisi olmayı başardı.