Eko Toplaşma – Baharın Müjdecisi Kuşlar

Genç Çevre Girişimi ve Doğa Derneği ortaklığıyla 25 Nisan 2013’te Geoaktif Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Eko Toplaşmanın konusu kuşlar olarak belirlendi. Zengin içeriğe sahip olan bu etkinliği kaçırmamak için şimdiden notunuzu alın!

Eko Toplaşma - Baharın Müjdecisi Kuşlar

Gözümüz yükseklerde, çünkü kuşlar geçiyor!

– Baharın müjdecisi kuşlar bizlere ne anlatıyorlar ve biz neler kaçırıyoruz?

– Kuşları izleyerek ekosistemdeki değişimleri, sorunları anlayabilir miyiz?

– Peki Türkiye’de kuş gözlem, kuş koruma ve alan koruma faaliyetleri nasıl gerçekleştiriliyor?

Eko Toplaşma’da, Anadolu’daki biyoçeşitliliği kuşlar üzerinden inceleyip, doğa koruma faaliyetleri için sivil inisiyatif geliştirmenin yollarını konuşulacak. Bir yandan da, tüm dünyada bahar aylarında, çocukların da katılımıyla gerçekleşen “Yaşayan Bahar” kampanyasının detaylarını paylaşılacak.

Leylekler, Kırlangıçlar, Guguk ve Arı Kuşları ve tabii ki gelip Galata Kulesi‘ndeki küçük oyuklarda yavrularını büyüten Ebabillerin ilginç özelliklerini görüp aslında bu kuşlar hakkında ne kadar az bilgiye sahip olduğumuzun farkına varacağız.

Göçmen kuşları fark ederek baharı daha heyecanla karşılamaya ne dersiniz?

Doğa Derneği Bilim Koordinatörü Süreyya İsfendiyaroğlu, Doğa Derneği Kuş Gözlem Sorumlusu ve İstanbul Kuş Gözlem Topluluğu üyelerinden Evrim Tabur’un katılımıyla gerçekleştirilecek.

Yer: Geoaktif
Tarih: 25 Nisan 2013 Perşembe
Saat: 19:30

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi
Atıf Yılmaz Caddesi No: 16 Kat: 4 – 5
Taksim – İstanbul Tel: 0212 – 244 85 63

Adres Tarifi: Taksim meydanından İstiklal Caddesine giriyorsunuz, epeyce ilerledikten sonra sol tarafta Mango mağazasını göreceksiniz, biraz daha ilerledikten sonra sağ tarafta Hüseyin Ağa Camiini göreceksiniz; Caminin köşesindeki sokağa giriyorsunuz (burası Atıf Yılmaz Caddesi oluyor) sokağın sonunda, sağ taraftaki turuncu renkli tarihi binanın dördüncü katında. Binanın girişinde “Okan Giyim” adında bir mağaza var. Asansör girişte sol tarafta.

Dipnot: Bu etkinlik  için kapılarını açan mekana katkı amaçlı, 2 çay dahil 3 TL veya 1 çay-1 tost dahil 5 TL olarak girişte katkı payı rica edilmekte.